Férfi NB I B döntő, 2. mérkőzés
04
2016
2016. június 4.  |  01:42

Kihasználva a hazai pálya előnyét, visszavágott,  egyenlített az Oroszlány az NB I B döntőjében a Vasas ellen. Az OSE Lions együttese az évad során először győzte le a pasarétieket. A feljutásról egyetlen meccs dönt majd, amelyet a Vasas csarnokában játszanak a jövő héten.

OSE Lions Vasas Akadémia 78-68 (21-15, 18-12, 15-17, 24-24)

Az első negyed közepélig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd 9-8 után egy egységes csapatmunkával bemutatott 8-2-es "részhajrával" megugrottak a hazaiak. A negyed hajrájában váltva estek a kosarak, 6 pontos hazai vezetéssel zárult az első 10 perc.

A második szakasz elején gyorsan tízpontosra nőtt az OSE-előny, ám a Vasas egy 6-0-val felzárkózott. Ezt követően azonban a hazaiak egy Nikola Vujovics (16/6 pont, 10 lepattanó) vezette 9-0-s roham formájában "döntő csapást" mértek a fővárosiakra. A félidő hajrájában a Vasas csapatát Krivacsevics Márkó (15 pont, 7 lepattanó) tartotta versenyben.

Nem véletlenül jegyeztük meg, hogy az a 9-0-s "részhajrá" döntő jelentőségű roham volt az Oroszlány részéről. A második félidőt ismét Vujovics villanásaira építve 4-0-val kezdve 16 pontosra nőtt a hazai előny. A Vasas ugyanis a folytatásban már nem volt képes igazán szorossá tenni a találkozót. A vendéglátók többször elléptek 16 ponttal, majd ezt követően ugyan voltak villanásai a Vaasnak, amely nem esett szét, de elsősorban igen-igen gyenge triplamutatója (2/24, 8.33%) miatt  csupán az utolsó percben Faragó Péter (20/3 pont) duplájával, majd triplájával tudott átmenetileg 10 ponton belülre kerülni.

A párharcot, s egyben az élvonalba való feljutást eldöntő harmadik meccsre jövő szombaton, június 11-én kerül sor a Vasas pasaréti csarnokában.