2016. május 26.  |  11:16
Vasas Akadémia - Szombathelyi KA 76-64 (12-17, 20-23, 21-12, 23-12)

Vasas: RADICS 25, Szilas 3/3, Sebestyén -, Starosta 2, Faragó 5/3, SCHAFREK 17, Szabó -, Kara -, Linder 2, Honti 5/3, TITTMANN 11/3, Balázs 6.

Szombathely: Gosztola 3, SIPOS 13, Sövegjártó -, Krepli -, Varga Á. 6, KENÉZ 12, RÉDEI 12, Földes 4, Nárai 7, Kiss 6, Pajor -, Varga B. 1.

Izgatottan kezdték a döntő első mérkőzését a csapatok, négy perc után mindössze 5-2-es szombathelyi vezetést mutatott az eredményjelző. A Vasas szép lassan felvette a mérkőzés ritmusát, és Faragó Levente triplájával a vezetést is átvették (8-6). A Szombathely elsősorban külső betörésekkel operált, melyet gyakran csak szabálytalanul tudtak megállítani a pasarétiek, így Sípos Mátyás vezérletével 5 pontos előnyre tettek szert az első negyed végére.

A kötelező sorcsere után sem változott sokat a játék képe, a Szombathely hamar kétegységnyire növelte előnyét, ám a fővárosiak egy 11-0 rohanással visszajöttek a mérkőzésbe (23-22). A vasiaknál többen is meg tudták bontani a védelmet, a Vasas húzóembere pedig egyértelműen Radics Gerzson volt. A nagyszünetig a Szombathely még rá tudott tenni egy lapáttal, s egy nagyszerűen végigjátszott alapvonali bedobás utáni kosárral nyolc pontra növelte a különbséget.

A fordulás után magára talált Magyar Zoltán csapata, a negyed végére utol is érték ellenfelüket, sőt, Honti Balázs triplájával a vezetést is átvették (53-50). A záró felvonást egypontos Vasas előnnyel kezdték az együttesek, ám egy 10-1-es rohanással már 10 pont volt a felek között (63-53). Hiába küzdött megalkuvást nem tűrve a Szombathely, közelebb kerülniük már nem sikerült, így megérdemelt fővárosi siker született.

Magyar Zoltán: Az elején egy kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, de az már-már Vasas-hagyomány, hogy a döntőket és a fontosabb meccseket rosszul kezdjük. Szerencsére a második félidőben belelendültünk, és egy jó mérkőzésen sikerült legyőznünk a jól játszó ellenfelünket. Gratulálok a fiúknak!

Váradiné Szarka Ildikó: Gratulálok a Vasasnak elsősorban, de a saját csapatomat is dicséret illeti. Amíg az ellenfél fizikai fölényét és agresszivitását ellensúlyozni tudtuk, addig partiban tudunk maradni.