Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
21
2016
2016. május 21.  |  01:58
Már az első félidőben eldöntötte a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság döntőjének első meccsét, s végül fölényes győzelmet aratott az MTK

MTK-Budapest - Nyíregyházi Kosársuli 91-52 (27-11, 26-8, 18-21, 20-12)

Az MTK igazi csapatmunkát bemutatva érte el fölényes sikerét. A másodosztályú női finálé első meccsén a fővárosiaktól ugyan senki nem dobott 20 pont fölött, de öten is 10 fölött , Suppán Anna pedig kerek 10-ig jutott.

A 4. percben még 9-8-ra a természetesen ezúttal is a Papp Klaudia-Farkasinszki Orsolya kettős "húzta" nyíregyháziak vezettek. Ettől kezdve azonban az első félidő borzasztó egyoldalú játékot hozott. A 4. és a 8. perc között egy 15-0-t az MTK, ha pedig a 4. és a 20. perc közötti periódust nézzük, akkor azt 45-10-re nyerte Stevan Csupics csapata.

A félidőben 53-19-re vezetett az MTK, ezt követően a második 20 perc már csak formalitás volt. A harmadik negyedet ugyan a találkozót 1/13-as triplamutatóval záró Nyíregyháza, de a vendéglátók számára ez is bőven "belefért".

Az MTK-ban Nagy-Bujdosó Nóra 18/3 ponttal, 8 lepattanóval és 5 gólpasszal egyértelmű vezéregyéniség volt, Szabó Bettina 17/3 ponttal és 6 gólpasszal zárt. Ambrus Szanda statisztikai lapján 12/3 pont, 5 lepattanó és 6 gólpassz szerepelt, Baksa Bettina 12 pontig jutott 4-4 lepattanóval és gólpasszal. Túróczi Nikolett 11/3 pontot tett a közösbe, 6 lepattanóval és 5 szerzett labdával.

Nyíregyházi részről senki nem tudott igazán felnőni Papp (19 pont - igaz 5/19-es mezőnymutatóval - 8 lepattanó, 10 kiharcolt fault) és Farkasinszki (13 pont, 11 lepattanó) mellé. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát 36-34-re a Nyíregyháza nyerte, ám a támadójáték tudatossága, pontossága, szervezettsége terén mutatkozó óriási hazai fölényt jól jelzi: gólpasszok tekintetében 24-5-re az MTK.