A Szolnok az elődöntőben, előny a Körmendnél és a Paksnál
2016
2016. május 10.  |  23:21

Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzések

Biztos szolnoki továbbjutás

A címvédő Szolnok azzal a szándékkal lépett pályára a Pécs ellen, hogy az Alba után második csapatként söpréssel jusson be a legjobb négy közé. A hazaiak esélyeit növelte, hogy visszatért sérüléséből Wittmann Krisztián, a vendégektől viszont Anthony Nelson és Marko Popadics is hiányzott. Eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed 20-20-as döntetlennel zárult. A második etap elején még a vezetést is átvették a vendégek, de nem sokáig örülhettek, mert a félidőre már tíz pontos volt a különbség (38-28). A fordulás után tovább őrizte magabiztos előnyét a Szolnok, a harmadik etap hajrájára aztán nyílni kezdett az olló. A végére teljesen elkészült erejével a Pécs, a záró felvonás már csak formalitás volt. A címvédő söpréssel jutott négybe, Csirke Ferenc együttese pedig nyolcadikként zárta a szezont.

SZOLNOKI OLAJ KK-PVSK-PANNONPOWER 75-57 (20-20, 18-8, 29-16, 8-13)

Szolnok, 780 néző. V: Cziffra, Szabó G., Jakab L.

SZOLNOK: BURRELL 7/3, Vojvoda 9, Vrbanc 8/6, KELLER 9, JONES 14. Csere: Kovács P., BORISZOV 19/9, Gregory 4, Wittmann 5/3, Rudner, Zsíros. Edző: Sztojan Ivkovics

PÉCS: WALKER 16, ANTÓNI 9/9, Bíró O. 4, Budimir 9/3, Horti 10. Csere: Harazin 4, Demeter 5/3, Krnjajski, Sértő, Dragisevic. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-7. 18. p.: 18-15. 15. p.: 29-22. 19. p.: 34-28. 24. p.: 46-36. 28. p.: 60-40. 34. p.: 69-54. 38. p.: 75-54

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.

Nagy küzdelem - paksi öröm

ATOMERŐMŰ SE SOPRONI KC 72-69 (18-12, 15-20, 19-22, 20-15)

Egy-egyről folytatódott a Paks és a Sopron csatája a negyeddöntőben. Ezúttal a hazaiak kezdtek jobban, az első negyed után hat ponttal járt előbbre az ASE. A folytatásban 10-0-s szériával fordítottak a vendégek. Felváltva vezettek a csapatok, a félidőben minimális különbség volt a felek között (33-32). Komoly harc folyt minden labdáért, a nagy küzdelem a színvonal rovására ment. Az utolsó felvonás két pontos vendég előnnyel indult, az amerikai irányító, Christopher Dunn ponterős játékának köszönhetően végül nagy küzdelemben nyert az ASE, ezzel az állás 2-1.

Paks, 800 néző. V: Papp, Benczur, Frányó

ATOMERŐMŰ: DUNN 26/6, Robinson 9, Barnies 4, EILINGSFELD 10/6, Tóth Á. 6. Csere: Watkins 2, KOVÁCS Á. 11/6, Medve, Will 2, Fomin 2. Edző: Schmidt Béla

SOPRON: Ruják 5/3, TIGGS 19/3, Rancic 6/6, Taylor 6, Bavcic 5. Csere: Takács N. 3, LAROCHE 19/9, Tóth G. 6, Dénes. Edző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-2. 6. p.: 9-4. 9. p.: 16-12. 12. p.: 18-17. 15. p.: 20-22. 18. p.: 29-28. 21. p.: 36-35. 24. p.: 43-36. 27. p.: 45-45. 30. p.: 52-54. 33. p.: 59-62. 36. p.: 61-62 . 39. p.: 66-64

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 az Atomerőmű javára

Minden negyedet megnyerve előny a Körmendnél

EGIS KÖRMEND-ZALAKERÁMIA ZTE KK 92-69 (22-15, 22-21, 28-15, 20-18)

Harmadszor is telt ház fogadta a csapatokat Vas és Zala örökrangadóján. Eleinte feszülten, kapkodva és sok hibával kezdtek a csapatok. Az első félidő hajrájáig felváltva vezettek a felek, 44-36-os állással mehettek pihenni a csapatok. A szünet után bennmaradt a ZTE az öltözőben, a Körmend viszont hatalmas önbizalommal esett neki ellenfelének. A harmadik negyedre teljesen szétesett a ZTE, már húsz ponttal is vezettek a hazaiak. A záró felvonás már csak formalitás volt, mert a végén fejben már nem volt ott a pályán a ZTE, illetve a két edző már a pénteki meccsre is tartalékolt, hogy tudjanak pihenni a kulcsemberek. Meglepően simán győzött a Körmend, amely egy sikerre van a legjobb négytől.

Körmend, 2000 néző. V: Pálla, Kapitány, Hegedüs

KÖRMEND: PETTY 10, Channels 3/3, MCKINNEY 24/3, DICKERSON 16/3, Duinker 14. Csere: FERENCZ 15/9, Tóth N. 8, Lakosa, Németh 2, Farkas, Molnár. Edző: Teo Cizmic

ZTE: Kinney 14/3, Govens 9/3, BALMAZOVICS 16/9, MOHÁCSI 12/6, Pantelics 2. Csere: Kerpel Fronius 2, Velkey 13/6, Czinger, Kiss 1, Olasz, Gáll. Edző: Bencze Tamás

Kipontozódott: Czinger (35. p.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára