26
2016
Medikus-parádé a szegediek ellen
2016. február 26.  |  01:03

Egy negyeden át tudták tartani a lépést az erősen tartalékos szegediek a remek napot kifogó, kitűnően játszó medikus gárdával Debrecenben.

DMSE - USC Szeged 97-59 (31-25, 27-9, 22-7, 17-18)

Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport

DMSE: PALI 23/15, HANZEL 12/6, E. Aassaf 6, TÖRKÖLY 10, VARNYÚ 10. Cs.: A. ASSAF 18/12, Vidó 2, Kőrösi 4, BUJDOSÓ 6, File, Kalas 2, Oláh 4.

Szeged: MASA 8/3, Horváth R. 16/12, Zsom 4, KOVÁCS J. 20/6, Liszkai 11.

Egy perc elteltével Törköly Péter 6 pontjának köszönhetően 6-3-ra vezetett a Medikus, s ez már előrevetítette az első negyed hatalmas dobópárbaját. A szakasz közepén Kovács József és Horváth Róbert egy-egy hármasára alapozva egy 10-2-es rohammal nemcsak fordítottak, 6 ponttal el is húztak a vendégek. A DMSE-t Aiman Assaf próbálta versenyben tartani. A negyed hajrájában A. Assaf és Pali Dávid 2-2 triplát emelt be, s remek dobóformájuk révén egy 14-3-at visszavette a vezetést a DMSE.

Amely lendületben is maradt a második szakasz elején, amikor az öt játékossal, több kulcsembere nélkül érkező szegedi alakulat képtelen volt bármi ellenállást is kifejteni. A DMSE ismét Pali vezérletével egy lehengerlő, 13-0-s 3 perccel kezdte a második negyedet, tehát az első szakasz utolsó, s a második első 3 percét 27-3-ra hozva lényegében el is döntötte a meccset. A harmadik negyed is egyértelműen a hazaiaké volt, a befejező 10 percre már minden eldőlt, debreceni részről már a cseresor szerepelt. Összességében a remek dobóformát kifogó, 11 triplát (25 kísérletből) beemelő Medikus gárda fényes és teljesen megérdemelt győzelmet aratott, s ennek értékét az sem csökkenti, hogy a szegediek erősen tartalékos összeállításban, s mindössze 5 játékossal érkeztek erre az összecsapásra.