EKF-EVSI - Közgáz 40-93 (10-24, 9-18, 9-24, 12-27)

Eger, egyetemi és főiskolai bajnokság, női keleti csoport.

Eger: Vincepap 3, Takács P. 10/3, DRUZSBA 10, GYŐRÖSSY 10, Szöllősi 2. Cs.: Nádudvari, Zsoldos 3, Kovács B., Mizser 2.

Közgáz: LÉGRÁDI 15/3, KOVÁCS P. 10, PÉTER 23, IMRE 10, ABAHÁZY 21. Cs.: Donkó 14.

Az első percekben még jól tartották magukat a hazaiak, ám a nyitó szakasz második felében egy 12-4-gyel elhúzott a Közgáz. A második negyed elején megint felnőttek a feladathoz az egri lányok, akik 5-5-re hozták a negyed első felét az ekkor sokat rontó vendégekkel szemben. A félidő hajrájában egy 13-4-es 5 perccel lényegében eldöntötte a meccset a maga javára a Közgáz.

A harmadik negyed elején még rá tudott tenni egy lapáttal az amúgy tartalékos vendégcsapat, amelyben több, eddig kevesebb lehetőséghez jutó játékos is jól helytállt. Összességében a fővárosiak gond nélkül hozták a kötelező papírforma-győzelmet, viszont az egri együttesnek akadtak jó periódusai, s ez jól mutatja fejlődésüket.

Imre Nóra 10-10 pontjával és lepattanójával dupla-duplát ért el, Kovács Petra pedig egy roppant ritka teljesítmény eléréséhez járt közel, az ún. quadriple-duple-hoz, azaz, hogy 4 statisztikai mutatóban is két számjegyű eredményt érjen el. Végül 10 ponttal, 9-9 lepattanóval és szerzett labdával,valamint 8 gólpasszal járult hozzá a Közgáz fölényes sikeréhez.