25
2016
Egyoldalú baranyai "belharc"
2016. február 25.  |  02:54
Fölényes PE Petőfi győzelem született a két baranyai "brigád" összecsapásán. A PEAC csupán a páros negyedekben tudott felnőni riválisához - igaz a negyedik előtt már eldőlt a meccs.

ES Petőfi SE - PTE PEAC 94-64 (24-14, 24-22, 27-8, 19-20)

Kozármisleny, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

Petőfi: Dragasevics 4, FÖLDES 10/6, KOLLER 23/9, GYŐR 11, Sümegi 6. Cs.: Pungor 4, BAKI S. 17/6, SOMOGYFOKI SZ. 14/3, Szávai, Sütő 5/3.

PTE-PEAC: Buday-Sántha 9/3, Marczi 12/6, Berkics 14, FŰZY M. 13, KIS M. 16.

Földes Dániel két triplájára alapozva 10-3-mal próbálta a mindössze öt játékossal érkező megyei riválisa tudtára adni a Petőfi SE: sok jóra ne számítson. Fűzy Marcell révén átmenetileg kiegyenlítetté tette a játékot a PTE-PEAC, ám a negyedet 6-2-vel záró hazai csapat 10 pontos előnnyel zárta az első szakaszt.

A második Baki Sándot triplájával indult, ám erre egy Marczi Ádám vezette 10-2-vel felelve 5 pontra feljött a PTE-PEAC. Ennél közelebb azonban ne, tudott kerülni a vendég gárda megyei ellenlábasához, s ebben jelentős szerepe volt a triplát dobó Koller Tamásnak és Bakinak. A félidő nagy dobópárbajjal, s 12 pontos Petőfi vezetéssel zárult.

A második félidő elején Koller újabb két triplát emelt be, s ennek jelentős szerepe volt abban, hogy a Petőfi egy 10-0-s roham formájában "döntő csapást" mért ellenfelére. A kegyelemdöfést pedig a szakasz közepén egy 9-0 adta meg a fáradó PTE-PEAC-nak. A negyedik negyed már csak formalitás volt, hiszen előtte 31 ponttal vezettek a vendéglátók.