24
2016
Miskolci örömjáték
2016. február 24.  |  00:54

A papírformának megfelelően simán nyert a MEAFC az egriek második csapata ellen.

MEAFC-EKF SE 2 132-37 (32-12, 31-12, 28-7, 41-6)

Miskolc, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

MEAFC: ORLICZKI 26, Horváth M. 8/3, OROSZ 35/6, SÖRLEI 11/3, GALLÓ 28. Cs.: Jurányi 12, Nagy 12.

Eger 2: Gyurcsó 4, SÁROSI 11/3, Tasnádi 10, Ribár 4, Kathi 6.Cs.: Herczeg, Nagy P. 2.

Az első percekben még próbálta tartani a lépést a második számú egri együttes a miskolciakkal. 8-4 után azonban Orosz Bence és Orliczki Márton vezérletével egy 12-2-t a MEAFC, s a negyed végén volt egy Galló Márk vezette zsákolással is megspékelt 8-0-s rohamuk a hazaiaknak, akik így végül 20 pont előnyt szereztek az első szakasz végére. A második negyedben szinte hajszálra ugyanazt az eredményt produkálta a két gárda.

A hazai fölény szünet után még nagyobb lett, a fáradó egriek ellen könnyedén növelte előnyét a MEAFC, amely a befejező 10 percben már szinte örömjátékot bemutatva aratott fölényes győzelmet a lelkes, de az erejével a meccs végére teljesen elkészülé egri legénységgel szemben.