23
2016
Gyorsan eldöntötte a SMAFC
2016. február 23.  |  20:24
Az első negyed parádés játékéval 10 perc alatt a győriek elleni megyei rangadót a SMAFC

SMAFC - SZE Győr 110-65 (32-6, 31-22, 27-16, 20-21)

Sopron, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

SMAFC: NAGY G. 24/6, Forrai 14/3, OLÁH 4 BERNECZEI 35/9, TÖRÖK 15. Cs.: Tukovits 6, GAÁL 8, Szőke 4/3, Széplaki, Szegedi

Győr: ZÁBÓ 21/6, HLINYÁNSZKY 9/9, Bosnyák 7, Bartalus 8/3, Baruta 16/6. Cs.: Iváncsics 4.

a SMAFC a tartalékosan érkező Győrnek a megyei rangadón, a 3. percben az is állhatott volna az eredményjelzőn: Berneczei-Győr 9-0...A meccs lényegében az első negyedben eldőlt, a soproniak szinte átrohantak szétesően játszó, kevés ellenállást kifejtő ellenfelükön, s az első 10 perc végére közel 30 pontos előnyt szererztek.

A folytatásban nagy dobópárbaj alakult ki, hazai oldlaon sok lehetőséget kaptak, akik korábban kevesebbet kerültek pályára. Igaz, hogy Baruta 16 pontos, 13 lepattanós dupla-duplát ért el a vendégeknél, de az 5/20-as mezőnymutató és a 6 eladott landa ront az összképen. Berneczei László egyetlen pattanóra volt a dupla-duplától, ráadásul 35 pontját egészen szédületes 84,2%-os (16/19) találati aránnyal érte el. A vártnál jóval könnyebben nyertek a soproniak.