20
2016
Kis híján óriási Medikus-bravúr
2016. február 20.  |  02:38
Kedden és szerdán - feladva a pályaválasztói jogot - két-két meccset játszott Debrecenben a Közgáz férfi csapata. A tartalékos fővárosiak a papírformának megfelelően mindkétszer kikaptak a DEAC-tól, s mindkétszer legyőzték a Medikus csapatot, bár ez utóbbi alakulat az első meccsen nagyon közel állt egy hatalmas bravúrhoz

Február 16.

DEAC-Közgáz 95-47 (35-11, 19-9, 25-16, 16-11)

Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

DEAC: NAGY BOTOND 22/12, Nagy Benedek 4, PÉK 12/6, Szarka, PATKOVICS 25. Cs.: GÁL B. 5/3, LIPPAI 11, Jávor 4, SZAKÁCS 5, Szendrei 4, Opre 3/3.

Közgáz: VÁGVÖLGYI 13/3, Sarp 2, Kovács 4, Nagy Sz.3/3, Debreceni G. 4. Cs.: Losonci 10, Gőczi 2, Szatmári 3, Kardos 5, Tóth Sz. 1, Vörös.

Vágvölgyi Ádám triplájával a vendégek szerezték meg a vezetést, ám erre Patkovics Filip és Pék Dávid jóvoltából 15 ponttal feleltek a lendületes, gyors és pontos játékot nyújtó hazaiak. A DEAC remek első negyedet , nagy fölényben játszott, és egy Nagy Botond vezette 10-0-s rohammal lezárva a nyitó szakaszt, 24 pontos előnyt szerzett az első 10 perc végén.

A másodikat Nagy Botond két triplájára alapozva egy 8-0-lal indítva hamar 30 pont fölé nőtt a különbség. Ezzel bő 10 perc alatt el is döntötte a meccset a maga javára a DEAC. A folytatásban mindkét szakvezető sokat cserélt. A Közgáznak akadt egy-ké rövidt jó időszaka, de összességében végig a DEAC akarata érvényesült, amely fölényes győzelmet aratott.

DMSE - Közgáz 66-67 (20-20, 16-14, 15-16, 15-17)

DMSE: PALI 18/18, OLÁH 9/3, VIDÓ 8/6, Szűcs B 4., Varnyú 5. Cs.: Mezei 6, A. ASSAF 9, E. Assaf 7,

Közgáz: VÁGVÖLGYI 18/3, Szatmári 3/3, Kovács, Nagy Sz. 2, DEBRECENI G. 14. Cs.: SARP 11/6, VÖRÖS 11, Gőczi 1, Tóth Sz. 4, Losonci 3, Kardos.

Vidó Bence és Oláh Márton révén a találkozóra már egy meccsel a lábukban pályára lépő fővárosiaknak a medikusok. A fővárosiakat Debreceni Gergő tartotta versenyben. Egy tripla erejéig Pali Dávid villant hazai részről, majd a szakasz közepén Vágvölgyi Ádám találataival fordított a Közgáz. A negyed végén Aiman Assaf révén mentette döntetlenre az állást a DMSE.

Amely lendületben is maradt a második negyed elején, amelyet egységes csapatmunkával 6-1-gyel indított. Vágvölgyi triplájával próbált kapaszkodni a Közgáz, ám 26-24-es hazai vezetés után egy 7-0-t bemutatva 9 ponttal elléptek a hazaiak. A félidő végén Tóth Szabolcs és Losonci Gergely hozta vissza egy 10-3-as hajrát vezényelve 2 pontra a vendégeket.

A második félidő elején fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. A 3. negyed közepén Vörös Miklós zsinórban dobott 6 pontjával 5-tel ellépett Közgáz. Pali újabb hármasára építve egy 7-0-lal visszavette a vezetést a DMSE, amely végül 1 pont előnnyel várhatta a befejező 10 percet.

Ebben sem nagyon "eresztették" egymást a felek. Fordulatos, izgalmas volt a csata, Sarp villanásáaival 4 pont előnyt szereztek a vendégek, e Pali újabb két triplájára Sarp dobott egyet távolról. Az izgalmas végjátékban a két Assaf lépett elő vezérré hazai oldalon, s nekik köszönhetően másfél perccel a vége előtt 4 ponttal a DMSE. A végjátékban azonban a kosár plusz büntetős akciót bemutató Debreceni, Vörös és Sarp is megvillant, miközben a hazaiak talán kissé megszeppenve a nagy bravúr lehetőségétől több labdát eladtak, így nagy csatában a Közgáz fordítani tudott.

Február 17.

Közgáz-DEAC 60-114 (18-35, 14-43, 9-10, 19-26)

Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport

Közgáz: VÁGVÖLGYI 12/6, Gőczi, Gulyás 8/3, Losonci 7, Nagy Sz. Cs.: Kardos 7, Debreceni G. 8, Sarp, Vörös 6/6, Szatmári. Tóth Sz. 6/6.

DEAC: NAGY BOTOND 12/3, NAGY BENEDEK 11/9, PÉK 18/6, Szarka 8/3, LIPPAI 15. Cs.: Jávor 2, SZAKÁCS 15, OPRE 18/9, Patkovics6, GÁL 5/3.

Az első percekben Vágvölgyi Ádám 2 triplájával még tartotta a lépést a Közgáz, amelyben a debreceni különítmény néhány kulcsjátékosa a padon kezdett. A Pék Dávid vezette DEAC-cal, ám 7-6-os vezetése után egy 7-0-lal megléptek a debreceniek. Nem sokkal később, 17-12 után egy 11-0-lal már tetemes lett a DEAC előnye.

A második szakaszban lehengerlő támadójátékot produkált a DEAC, amelyben Szakács Ádám, s a távolról remekül célzó Opre Roland, valamint Patkovics Filip jóvoltából szinte minden akciójukat kosárral fejezték be. A Közgáz szórványosan felelt a hazai kosáresőre, félidőben több, mint 40 pontnyi szakadék tátongott a felek között - a Közgáz az előző napi nagy nehezen kivívott DMSE elleni siker után most kevesebbet játszatta kulcsjátékosait a DEAC ellen.

Amilyen kosarakban gazdag volt a második negyed, annyira halovány támadójátékkal rukkoltak elő a csapatok a harmadik 10 percben, de a DEAC fölényes vezetését pillanatnyi veszély sem fenyegette. A záró szakaszban még rá tudtak tenni egy lapáttal a hazaiak, s végül ismét jóval 100 pont fölött dobva másodszor is nagy verést mértek a Közgázra.

Közgáz - DMSE 93-50 (25-12, 21-11, 29-17, 18-10)

Közgáz: VÁGVÖLGYI 12/6, VÖRÖS 13/9, Szatmári 6, NAGY SZ. 11/9, DEBRECENI G. 21 Cs.: SARP 14/12, LOSONCI 10, Gőczi 5, Gulyás, Kovács, Kardos.

DMSE: Hanzel 3, Pali 8/6, File 3/3, Szűcs B. 4, MEZEI L. 12. Cs.: Varnyú 5, Oláh, KŐRŐSI 10, Kalas 5/3

6-2-vel indított az ezúttal a két Assaf nélkül felálló Medikus-együttes, ám ezt követően a második számú debreceni csapat ellen parádéó Debreceni Gergő vezetésével egy 16-2-es rohammal 10 ponttal ellépett a Közgáz.

A második szakasz elején kiegyenlítetté tette a játékot a DMSE. A medikusoknak volt esélyük 10 ponton belülre kerülni, de nem tudtak vele élni. Nagy Szabolcs triplája egy 9-2-es Közgáz rohamot indított útjára. Bár a DMSE játékosainak akadtak felvillanásai, a félidőt többek között Nagy újabb triplájának köszönhetően egy 7-1-es rohammal lezáró fővárosi gárda 20 pont fölötti előnnyel térhetett pihenőre.

Szünet után is a Közgáz akarata érvényesült, a DMSE csapatában a második napon már nem volt annyi, hogy szorossá tegye a meccset, úgy látszik, játékosaiból igen sokat kivett az egy nappal korábban tanúsított hősies helytállás. A Közgáz helyenként jól játszva, Sarp és Vörös révén szünet után jó dobóformát mutatva, egységes csapatmunkával magabiztos győzelmet aratott a meccsén a Medikus ellen.