Dec
2015
Női Amatőr Bajnokság Nyugati csoport, 6. forduló
2015. december 4.  |  04:29
A Baja a múlt hét végén a nyeretlen MAFC ellen megszerezte első győzelmét, majd a múlt hét végén az egész bajnkság legnagyobb meglepetését okozva Tatabányán is nyerni tudott

MAFC-BKG DSE 65-69 (22-18, 7-9, 13-24, 23-18)

6-3-as vendég vezetés után Tillmann Dóra és Rozsics Lilla triplája egy 10-2-es MAFC-rohamot veezetett fel, és ezt követően a MAFC végig vezetett az első negyedben. A másodikban a küzdelem dominált, 6-0-val indítva Katona Bianka vezérletével fordított a BKG. Közel 5 perc elteltével szerezte első pontjait Fülep Csilla révén a MAFC, majd Tillmann újabb hármasával ismét a hazaiak vezettek. Az amúgy is kosárszegény negyed utolsó 2 percében nem találtak be a felek.

Szünet után Horváth Enikő két triplájával újra ellépett a MAFC, ám a harmadik negyed második felében a hazaiak. 40-36-os MAFC vezetést követően a Lantos Adrien, Shirian Fatime,Katona Bianka trió vezetésével egy 15-2-vel fordított és el is húzott a Szigetszentmiklós. A befejező negyed elején még rátette erre 4 pontot, 13-ra nőtt előnye. A MAFC nem adta fel, de csak szorossá tudta tenni a meccset - fordítania nem sikerült.

A MAFC ezúttal igen jól "triplázott" (10/22, 45,45%), de bentről hiányoztak Abaházy Anna pontjai, a vendégeknél Shirian 16 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával vette ki részét a sikerből.

Kanizsai Vadmacskák - ELTE-BEAC Újbuda U23 54-55 (13-9, 17-9, 12-19, 12-18).

Az első félidőben egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, a BEAC támadásban pontatlan, sokat hibázó fiataljaival szemben. Szünet után a Pusztai Petra-Barnai Judit kettős jóvoltából egy 14-0-val egalizált a BEAC, de a negyed végén és a záró szakasz elején Fuisz Viktória vezetésével ismét ellépett a Kanizsa. A záró etap közepén azonban egy 12-0-val ezt a hátrányt is ledoglozta a BEAC, és az izgalmas végjátékban Pusztai pontjaival a maga javára fordította a talákozót, amelyen Barnai Judit igen mutatós, 17 pontos, 23 (!) lepattanós dupla-duplát ért el.

Szombathelyi Egyetem - TFSE 68-77 (20-19, 11-19, 17-16, 20-23)

Remek első negedet produkálva 10 perc után vezettek a Czinder Adrien vezette hazaiak. A második 10 percben a egységes csapatjátékot nyújtva TF tartani tudta a szintet, a hazaiak viszont visszaestek, nem nőtt föl senki Czinder, valamnt Gusztafik Lilla mellé. A második félidő kiegyenlíett, küzldelmes, színvonalas játékot hozott, amelyben a TF megtartotta a második negyedben szerzett előnyét. Czinder 26 ponttal, 6-6 lepattanóval és gólpasszal fejezte be az összecsapást. a túloldalon Karlócai Julianna a 11 pontos, 12 lepattanós dupla-duplája mellé 6 labdát is szerzett, Varga Barbara pedig 12 ponttal és 9 pattanóval vette ki részét a TF újabb sikeréből.

Tatabányai Kosárlabda Club - Bajai Női Kosárlabda Klub 50-61 (16-9, 11-20, 9-14, 14-18)

Az első negyedben minden a papírformának megfelelően alakult, a két maghatározó játékosát, Fülöp Klaudiát és Szamosi Ritát is nélkülöző Tatabánya Guti Alexandra és Mozsolics Judit vezetésével 6-0-val kezdett. Bár a Baja később kiegyeníltetté tette a játékot, őrizte a gyorsan szerzett vezetését a Tatabánya.

A második szakaszt 5-0-lal kezdve feljött a Baja. A folytatásban, amikor a Ferencz Andrea vezette vendégek közel kerültek a Tatabányához, valami mindig villant hazai oldalon, 21-21-nél például Csicsai Kata egy triplával. A Baja azonban nem tört meg, s negyed végén Kucsora Réka lépett elő a vendégeknél, s két triplájával főszerepet játszott abban, hogy a félidő vendég vezetéssel zárult.

Térfélcsere után Csicsai és Guti jóvoltából gyorsan visszaszerezte a vezetést Tatabánya. 33-31 után azonban jött a döbbenetes fordulat: Pénzes Kitti kosár plusz büntetős akciója jel volt egy 10-1-es vendég rohamra, amelynek köszönhetően 7 ponttal vezetett a vendégcsapat a záró szakasz előtt.

Ráadásul ez Kucsora triplájával kezdődött, 10 pontra nőtt a Tatabánya hátránya, és ettől kezdve igazán közel már nem is tudott kerülni az élcsapat az eddig alóházinak számító riválisához, amely néhány kiemelkedő egyéni teljesítménynek köszönhetően (Kucsora Réka 24/12 pont, 4/5 tripla, Pénzes Kitti 10 pont, 15 lepattanó, Ferencz Andrea 23/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) megérdemelt győzelmet aratott.