Döntetlen az All-Star Gála főmeccsén
29
2015
2015. november 29.  |  00:05
Látványos megoldásokban bővelkedő, gólgazdag és triplaesőt hozó gálát rendeztek szombaton este a SYMA-ban.
A csapatok a kezdeti „megilletődöttség” után alaposan belefogtak a pontgyártásba és bár a Kelet már 1¬0 ponttal is elhúzott, az ellenfél vissza tudott jönni a meccsbe, sőt a félidőben egyetlen ponttal a nyugatiaknál volt az előny (69-68).
A fordulás után fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiépíteni, de a 129-129-es végeredményhez kellett Dramicsanyin utolsó pillanatban dobott triplája is.
A gála ismét igazi ünnepe volt a kosárlabda sportág több szakágának is, a játékosokon látszott, hogy élvezik az önfeledt kosarazást.
A mérkőzés szüneteiben érdekes és izgalmas betétprogramok szórakoztatták a közönséget: először a Molten Shooting Stars dobóversenyt a Hosszú István nevével fémjelzett csapat nyerte meg Sitku Ernőék és Boros Zoltánék előtt.
A félidőben a B33 Kelet-Nyugat mérkőzést rendezték meg, ahol a nyugati csapat győzött 21–17-re, míg a harmadik hosszabb játékmegszakításban tartották a zsákolóversenyt, amelyen a fehérvári Spurlock diadalmaskodott Csaba György és Kis Raul előtt.
A gálameccs legértékesebb játékosa, azaz MVP-je Lóránt Péter lett  egy erős dupla-duplás teljesítménnyel :15 pont, 14 lepattanó, 7 gólpassz.