Fantasztikus szolnoki győzelem Litvániában
25
2015
2015. november 25.  |  20:59

Az Európa-kupa 7. fordulójában a Szolnok a szintén 2-4-gyel álló litván Lietuvos Rytas otthonába látogatott. A sorsdöntőnek is beillő mérkőzésen remekül kezdtek a mieink, pillanatok alatt 10-0 volt a tiszapartiaknak. A védekezésre keveset koncentrálva játszott mindkét gárda, Pór Péter fiai remekül dobtak és tartották 8-10 pontos előnyüket. A litván felzárkózásokat sorra viszzaverte az Olaj, Natjazsko és Vojvoda is a legjobb pillanatokban talált be, megtartva a megnyugtatónak tűnő előnyt a félidőre (45-54).

A nagyszünet után is folytatódott a dobópárbaj, a Lietuvos mindent megtett a fordításért, de csak felzárkózniuk sikerült. A negyedik negyed közepére már csak három pontnyi szolnoki előny maradt (81-84), de ekkor Milosevics dobott gyors egymásutánban négy pontot hat egységnyire növelve a különbséget (85-91). Az utolsó másodpercek elképesztő izgalmakat hoztak, 18 másodperccel a vége előtt  Milosevics mindkét büntetőjét bedobta (96-99), de a következő litván támadásnál Laprovittola távolról betalált. Hármasnak tűnt, de a lába rajta volt a vonalon, így döntetlen helyett 98-99 lett az eredmény. A hazaiak azt hitték, hogy az argentin karmester triplát dobott, emiatt nem szabálytalankodtak, a hátralévő idő pedig lepörgött. Nagy litván csodálkozás közepette pedig a Szolnok örülhetett az egypontos győzelmének.

LIETUVOS RYTAS VILNIUS (litván)-SZOLNOKI OLAJ KK 98-99 (23-31, 22-23, 25-22, 28-23)

Vilnius, Siemens Arena, 2500 néző. Vezette: Mantyla (finn), Reiter (német), Silva (portugál)

VILNIUS: LAPRIVITTOLA 26/9, Lukauskis 2, Giedraitis, ORELIK 19/9, Jucikas 4. Csere: Lavrinovic 6, Gailius 12/6, RUNKAUSKAS 15/12, Gudaitis 14, Janavicius, Juskevicius

SZOLNOK: Craft 3/3, VOJVODA 20/15, Boriszov 4, MILOSEVICS 22/3, Keller Á. 6. Csere: NATJAZSKO 17/6, Lipovij 9/3, WITTMANN 15/6, Kovács P. 3, Gregory