19
Nov
2015
2015. november 19.  |  00:16

A Falco-Södertalje mérkőzésen mindkét csapat 1-2-es mérleggel vágott neki a mérkőzésnek, ameky különösen fontos volt a továbbjutás szempontjából. A szombathelyiek az egyetlen győzelmüket éppen a svéd csapat pályáján aratták, éppen ezért a vasiak számítottak az összecsapás esélyesének. A félideji hatpontos vezetésre a harmadik etapban még kettőt rápakolt a Falco, és ekkor úgy tűnt nem lesz gond legyőzni a svédeket. Az utolsó két percben viszont elképesztő hibákkal tulajdonképpen saját magát verte meg a szombathelyi gárda. Ezt a bő két percet ugyanis 16-5-re vesztették el a mieink, a hétpontos előnből négypontos hátrányt csinálva.

C-CSOPORT, 4. FORDULÓ

FALCO KC SZOMBATHELY-SÖDERTÄLJE KINGS 81-85 (22-24, 25-17, 19-17, 15-27)
Szombathely, 1500 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Horozov (bolgár), Kozlovskis (lett)

FALCO: Rundles 9/3, Váradi 8/6, CSOMAGICS 15/3, Hallik 14/12, WRIGHT 12. Csere: BOGNÁR 19/9, Butorac 2, Simon , Dobos 2. Edző: Kálmán László.

SÖDERTÄLJE: BOWLIN 16/9, Czerapowicz 6, BIZACA 22/6, Pita 2, ANDERSON 17. Csere: Joseph 7/3, Lajesmeiers 8, Spires 7, Ramstedt. Edző: Vedran Bosnic.

A Sopron- Antwerp Giants meccsen jóval kevesebb remény volt a győzelemre, a belga csapat veretlenül, míg a mieink nyeretlenül érkeztek erre az összecsapásra. A papírforma nem is borult, a soproniak végig hátrányból próbáltak visszakapaszkodni. Három negyeden át még élt is a remény, hiszen harminc perc után csak kilenc egység volt a belga előny. Ám az utolsó felvonás nagyon gyengére sikerült hazai oldalon (8-25), és így súlyos vereség lett a vége.