Hihetetlen utolsó negyeddel fordított a Szolnok
18
2015
2015. november 18.  |  22:50

A Szolnok a padlóról felkelve, egy rémálomszerű második negyedet követően egy egészen fantasztikus utolsó tíz percet produkálva legyőzte a PAOK Szaloniki csapatát.

Mindkét csapat 2-4-es mutatóval érkezett az összecsapásra, tehát nemcsak egy sima győzelemre, de a minimum négypontos győzelemre volt szüksége a mieinknek, hogy a 72-69-es görögországi mérkőzést javítva az egymás elleni eredményekben is jobban álljon, egy estleges pontegyenlőségnél a végelszámolásban. A találkozó jól kezdődött a számunkra, hogy aztán elképesztően rosszul folytatódjon. Az első negyedbeli hatpontos vezetés (17-11) egy 6-25-ös görög futásnak "köszönhetően" a harmadik negyed derekára 19 pontos hátránnyá változott (26-45).

A Szolnok nem adta fel, és egy fantasztikus utolsó tíz percet produkált. Rögvest egy 10-0-ás rohammal nyitották a negyedik játékrészt, így hét pontra csökkentve a hátrányt. Az utolsó perc előtt Boriszov büntetőivel sikerült átvenni a vezetést is, sőt a következő támadásnál Vojvoda (aki a záró negyedben 13 pontot szerzett) hármasával négyre nőtt az előny. A görögök teljesen összeomlottak, és egy Boriszov-triplával már az is eldőlt, hogy a több, mint hárompontos különbség is meglesz. A hihetetlen utolsó negyedben 37 ponttal zárt Pór Péter csapata.

Folytatás jövő hét szerdán a Lietuvos Rytas otthonában.