15
2015
2015. november 15.  |  23:05

A két éllovas csatájában a Győr megverte az egyik legjobbját, Maja Skoricsot továbbra is nélkülöző Ceglédet, így nincs már veretlen a női élvonalban.

Szombaton két papírforma eredmény született, a Sopron a Vasast, a PINKK a BEAC-ot verte fölényesen. A Vasas az első, a BEAC az utolsó negyedben volt egyenrangú ellenfele a nemzetközi porondon szereplő riválisának.

Ha október elején valaki azt mondja: a 7. fordulóban a Győr-Cegléd lesz a két élcsapat csúcsrangadója, bizonyára megmosolyogták volna. Pedig az lett.

A kiegyenlített első negyedet követően a Laklóth (16/6 pont, 9 gólpassz), Goree (18 pont, 16 lepattanó), Grigalauskyte (21/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) trió vezérletével ellépett ellenlábasától a Győr, és lényegében végig őrizve a 10 és 15 pont közötti előnyét biztosan nyert, megfosztva veretlenségétől a Cegléd csapatát. A vendégeknél Makszimovics (14 pont, 9 lepattanó) ismét kitett magáért, Medgyessy (9 pont, 6 gólpassz) jól szervezte a játékot, és a Skorics kiválásával előlépő két fiatalabb játékos Szabó Dóra (12/6 pont, 10 lepattanó) és Katona (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) ismét hozták magukat. Ám ami az előző fordulókban elég volt, a győriek ellen már nem - a hazai csapat 20 labdaeladásba hajszolta bele a listavezetőt.

Érdekes körülmények között érvényesült a papírforma a PEAC-ZTE meccsen. Három negyeden át úgy tűnt, a PEAC kiüti a zalaiakat, 30 perc után 61-32-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A befejező 10 percben aztán a ZTE annyi pontot szerzett, mint az előző harmincban, így a leeresztő PEAC ellen szorossá tette a meccset, de túl nagy hátrányt szedett össze korábban ahhoz, hogy fordítson.

Eredmények:

Uniqa Sopron - Vasas Akadémia 115-45  (18-12, 34-5, 35-11, 28-17)

PINKK Pécsi 424 - ELTE-BEAC Újbuda 89-48  (23-8, 25-12, 20-6, 21-22)

CMB Cargo UNI Győr - Ceglédi EKK 75-64  (16-12, 22-12, 17-19, 20-21)

PEAC-Pécs - ZTE NKK 71-64  (24-5, 20-12, 17-15, 10-32)

Korábban játszották:

Aluinvent DVTK Miskolc - Atomerőmű KSC Szekszárd 60-57 (18-20, 13-8, 18-13, 11-16)