Soproni vereség az Euroligában
13
2015
2015. november 13.  |  00:14

Az Uniqa Sopron a három vereséggel és egy győzelemmel a tarsolyában várta a 2014-es Euroliga bajnokot, a török Galatasaray együttesét.

A találkozó elején a soproniak jól tartották magukat, az első negyedben bíztatóan mozogtak a mieink. Sajnos a második negyed már korántsem volt sikeres, Yilmaz vezetésével a vendégek 15 ponttal megnyerték ezt a játékrészt. A szünet után a Galatasaray a soproniak összes felzárkózási kísérletét hatástalanította, és végül - 16 pontos különbséggel - megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

Az Uniqa legközelebb december 2-án a Dinamo Kurszk ellen lép pályára.

NÖI EUROLIGA, A-CSOPORT, 5. FORDULÓUNIQA SOPRON-GALATASARAY (török) 60-76 (15-18, 10-25, 16-20, 19-13)

Sopron, 500 néző. V: Maliszewski (lengyel), Spendl (szlovén), Kounelles (ciprusi)

SOPRON: Ciglar 9, Fegyverneky 9/3, Simon Zs. 7/3, CRVENDAKICS 12/9, Krnjics 10. Csere: Zsovár 3/3, Határ 2, Halvarsson 2, Weninger 6/6, Dubei. Edző: Sterbencz László.

GALATASARAY: Alben 5/3, LOYD 16/6, Caglar 14, DUBLJEVICS 19/3, Kurichová 4. Csere: YILMAZ 17/3, Günay 1, Yildizhan. Edző: Ekrem Memnun.