Fantasztikus szolnoki siker az Európa-kupában
Nov
2015
2015. november 11.  |  23:43

Megvan a Szolnoki Olaj első idei kupagyőzelme a nemzetközi porondon.

Négy vereséggel rajtolt a magyar bajnoki címvédő az Európa-kupában, de hat meccs még hátra volt a csoportküzdelmekből, adva volt a lehetőség a javításra. A feladat nem igérkezett egyszerűnek, a 3-1-es mérleggel álló orosz Avtodor Szaratov látogatott a Tisza partjára.Tapogatozó kezdés után a mieink tíz perc után három pontos előnyre tettek szert. A második etapban is sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, ám a játékrész második felében egy 21-11-es öt percet produkáltak a szolnokiak, és így a félidőre nyolc egységnyire nőtt az előny (44-36).

A nagyszünetben alapos fejmosást kaphattak az oroszok, ugyanis négy perc után már egyenlő állást mutatott az eredményjelző (50-50). Szerencsére azonban Vojvoda egy remek triplával lehűtötte a vendégeket. Az utolsó negyedet jól kezdték a tiszapartiak, de hiába a 11 pontos előny, az oroszok nem adták fel, és 14-3-as rohammal egyenlítettek is (78-78). Ám az utolsó percben Vojvoda keze és szíve ismét a helyén volt, és beemelt egy sorsdöntő triplát, amely után már nem volt visszaút a vendégeknek, a mieink megszerezték az első győzelmüket, a folytatás szempontjából még éppen idejében.Folytatás jövő héten a görög PAOK Szaloniki ellen.

EURÓPA-KUPA, E-CSOPORT, 5. FORDULÓSZOLNOKI OLAJ KK-AVTODOR SZARATOV (orosz) 83-79 (18-15, 26-21, 19-21, 20-22)

Szolnok, 1200 néző. Vezette: Perez Niz (spanyol), Lanzarini (olasz), Rodsand (norvég)

SZOLNOK: Craft 2, VOJVODA 22/9, Boriszov 9/3, MILOSEVICS 17/3, Keller 8. Csere: Wittmann 3/3, NATJAZSKO 13, Kovács P. 5/3, Gregory 4.

SZARATOV: LUKASOV 16/9, Ruszeckij 2, Brooks 10, Peterson 14/3, Zabelin 10/3. Csere: CHAPPELL 16/3, Nyesztyerov 10/6, Makijev 1, Bekkijev.