Női Amatőr Bajnokság, Nyugati csoport, 5. forduló
09
2015
2015. november 9.  |  23:59

Három hazai és két vendég győzelem a mérleg a női amatőr bajnokság nyugati csoportjában.

TFSE - Tatai SE 95-48 (20-11, 24-12, 34-11, 17-14)

A papírformának megfelelően a veretlen TF (képünkön) biztosan győzött a nyeretlen Tata ellen. A lepattanózásban nyomasztó fölényben lévő hazai csapatból Karlócai Julianna (14 pont, 15 lepattanó) és Miháczi Dia (11/3 pont, 11 lepattanó) ért el dupla-duplát, a vendégektől ugyanezt a 11 ponttal és 10 pattanóval záró Lendvér Lilla mondhatta el magáról. A TF csapatából 6 játékos dobott 10 pont fölött.

Kanizsai Vadmacskák-PINKK SE 60-46 (9-13, 16-10, 24-7, 11-16)

Egy félidőt bírt a Nagykanizsára öt játékossal érkező PINKK SE, amelyből ezúttal hiányzott a csapat eddigi legjobb játékosa, Nagy Dorottya. Egy negyed után még vezettek a vendégek, a szünetben 2 ponttal a hazai csapat járt előrébb, majd a 24-7-es harmadik negyedben eldőlt a meccs. Érdekesség, hogy a vesztes PINKK-ből hárman is, Anga Zsófia (13 pont, 16 lepattanó) Réder Anita (11 pont, 10 lepattanó), Tamás Rita (13 pont 11 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Hazai részről Fekete Csilla (14/3 pont, 8 szerzett labda, 7-7 lepattanó és gólpassz) volt a vezér,  Fuisz Viktória 15/3 pontot és 8 lepattanót szerzett.

Szombathelyi Egyetem - Bajai Női Kosárlabda Klub 70-50 (17-19, 20-14, 12-10, 21-7)

A végére lett sima a meccs, az első negyed után még vezető bajai lányok a végére elfáradtak, így tudott végül 20 ponttal nyerni a Czinder Adrienn  (19/6 pont, 6 gólpassz) vezette hazai együttes. Bár a mezőny legeredményesebb játékosa Kucsora Réka (23/3) személyeben a bajaiaktól került ki, a 13 ponttal záró Ferencz Andreán kívül nem igazán akadtak társai, míg hazai részről négyes is elérték legalább a 10 pontot, Feigl Fanni pedig ettől, valamint a dupla-duplától is egyetlen ponttal maradt el (9 pont, 12 lepattanó).

MAFC - Tatabányai KC 62-75 (18-14, 14-21, 17-23, 13-17)

Nem először kezdi aktuális mérkőzését a Tatabánya, ezúttal is hátrányban volt egy negyed után. Később elsősorban a Szász Emese (17/6 pont, 6 lepattanó), Mozsolics Judit (16 pont, 6 lepattanó) kettős jóvoltából felpörögtek a vendégek, és a második negyedtől már az ő akaratuk érvényesült. A jól küzdő hazaiaktól Szekeres Viktória 14, Tillmann Dóra pedig 13/3 ponttal zárt. Mindkét csapatban akadt 1-1 játékos, aki dupla-duplát ért el, hazai oldalon Abaházy Anna, a Tatabányából pedig Fülöp Klaudia zárt 10 ponttal és 11 lepattanóval. Emellett az is közös mindkettejük teljesítményében, hogy Anna és Klaudia is lepattanói közül nyolcat saját, hármat pedig az ellenfél palánkja alatt szerzett meg.

BKG DSE - ELTE-BEAC Újbuda U23 56-77 (21-23, 17-20, 13-16, 5- 18)

A kosarakban gazdak, kiegyenlített első szakaszt követően a második eléjén elléptek a BEAC fiataljai. A 13 pontig és 8 lepattanóig jutó Tarnai Zuzsa vezérletével a harmadik negyed hajrájára ledolgozta hátrányát a BKG, ám ekkor egy 8-0-val újítani tudtak a vendégek, akik a záró negyed elején rá tudtak tenni még egy lapáttal, így Pusztai Petra (16 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Király Lili (16 pont, 9 lepattanó, Zana Klaudia (15/3 pont, 7 lepattanó) és Gocsman Ágota (14/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével biztosan nyertek.