Női Amatőr Bajnokság, Keleti csoport, 6. forduló
09
2015
2015. november 9.  |  21:39

Veretlen csapatok csaptak össze Nyíregyházán, ahová a Vasas fiataljai látogattak. A forduló rangadóján a Farkasinszki-Papp kettős remeklése révén biztos hazai siker született

MTK-Budapest - Debreceni Egyetem Atlétikai Club 91-49 (33-10, 18-15, 18-7, 22-17) (képünkön)

Egy játékos egy csapat ellen. Nagy-Bujdosó Nóra remekelt a debreceniek ellen, hiszen 11/15-ös 73%-os mezőnymutatóval 26/6 pontot s 9 lepattanót szerzett. Rajta kívül még 4 MTK-játékos dobott legalább 10 pontot. A debreceniektől Göttlinger Anna nőtt fel a feladathoz, mind az 5 triplakísérletét bedobva, 75%-os (8/12) mezőnymutatóval 22/15 ponttal, valamint 5 lepattanóval zárta a meccset.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Kecskeméti Kosárlabda Club 73-37 (25-9, 16-5, 17-14, 15-9)

A Gereben nővérek nélkül nem tudott túl sok ellenállást kifejteni a Kecskemét a diósgyőri fiatalokkal szemben. A hazaiak az első félidőben 14 ponton tartották a Kecskemétet, a 41-14-es első félidő után a másodikban már kiegyenlített volt a játék, a Bach Boglárka (18/6 pont), Sikora Emőke (19/3 pont, 8/10, 80%-os mezőnymutató, 6 lepattanó) és Arad Zsófia (8 pont, 14 lepattanó) vezette miskolci lányok fölényes győzelmet arattak.

Szeged KE - NKE-KTK DSE 67-54 (14-15, 12-16, 24-8, 17-15)

Ellentétes félidől mérkőzésén a remek harmadik negyedének köszönhetően fordított s nyert a hazai csapat. A fiatal Soós Réka 14 pontos, 12 lepattanós dupla-duolával járult hozzá a Szeged sikeréhez, s Földi Alexandra is sokat tett érte (21 pont, 9 lepattanó). Tarnai Kata 12/6 ponttal, valamint Aradi Zsanett (10 pont, 9 lepattanó) volt a legjobb a vendégeknél, akik igen gyengén büntetőztek (7/18).

Nyíregyházi Kosársuli - Vasas Akadémia 73-54 (16-12, 18-12, 22-18, 17-12)

A forduló rangadóján remekelt a Nyíregyháza két - az amatőr bajnokságban - kiemelkedő tudású játékosa, Farkasinszki Orsolya és Papp Klaudia. Előbbi 19 pontos, 16 lepattanós igen mutatós dupla-duplával zárta a rangadót, mellé szerzett 4 labdát és volt 3 gólpassza. Papp Klaudia közel 50, egészen pontosan 48%-os (12/25) mezőnymutatóval 30/12 ponttal vette ki részét a fiatal fővárosi együttes veretlenségének elvételéből, valamint hatékony mezőnymunkával, (6-6 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz). Páll Vivien is nagyon hasznosan kosarazott, (6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz). A Vasasnál az egy nappal korábban a Cegléd elleni élvonalbeli összecsapáson remeklő Zsilinszky Lilla 2 ponttal zárt. A fővárosiak legjobb dobója Kulcsár Bianka volt (13/3), Csátkornyai Fanni küzdött nagyot a palánkok alatt (8 pont, 10 lepattanó). Döntő volt, hogy a hazaiak 23 eladott labdába hajszolták bele a Vasas fiataljait.