Női Euroliga: a Sopronnak idegenben nem megy
04
2015
2015. november 4.  |  23:09

A Sopron remekül kezdett,  két szoros negyedet követően egy pontos vezetéssel mehettek a nagyszünetre a török Fenerbahce vendégeként. A pontgazdag első húsz perc után elsősorban Crvendakics ponterős játékának köszönhetően meglepetésre a mieink álltak jobban (44-43).

A papírforma azonban nem borult, a második félidőben a Sopron továbbra is gyengén védekezett, és ezúttal támadásban már nem sikerült tartani a lépést a török csapattal. A tavalyi Euroliga ezüstérmese a harmadik negyedben döntésre vitte a mérkőzést, a mieink éppen a magyar válogatott Quigley-vel bírtak a legkevésbé, aki 16 pontjával elévülhetetlen érdemeket szerzett a hazai győzelemben.

Negatív érdekesség, hogy a női Euroliga negyedik játéknapján a 16 csapat közül már harmadszor a Sopron kapja a legtöbb pontot.

Az 1/3-as győzelmi mérleggel álló magyar bajnok jövő csütörtökön az ugyancsak török Galatasaray ellen javíthat Sopronban.