Újabb szolnoki vereség a kupában
04
2015
2015. november 4.  |  22:02

A Szolnok kissé beragadt a rajtnál, Vojvoda Dávid révén csak a 3. percben találtak be először a tiszapartiak. Az első félidőben végig csak a törökök hátát nézték Pór Péterék, kisebb-nagyobb sikerrel próbáltak felzárkózni a mieink. A Besiktas a félidőben kilenc pontos előnyre tett szert (48-39).

A fordulás után a védekezésé lett a főszerep, a hazaiak próbálták tartani az előnyüket, az Olaj a záró negyedben ébredt, de hiába nyújtotta ekkor a legjobb játékát, az első három negyedben összeszedett hátrányt már nem volt esélye ledolgozni, így csak a tisztes vereségre volt esély. A szolnokiaknál Vojvoda és Kiril Natyazsko volt a legeredményesebb 14 ponttal, míg a török kezdőötösből négyen is tíz pont fölé jutottak.

Legközelebb az 5. fordulóban, november 11-én az orosz Avtodor Szaratovval találkozik a Szolnok.

E-CSOPORT, 4. FORDULÓ

BESIKTAS SOMPO JAPAN ISTANBUL (török)-SZOLNOKI OLAJ KK 76-67 (22-15, 26-24, 15-11, 13-17)

Isztambul, Sinan Erdem Dome 3000 néző. Vezette: Dozai (horvát), Majkic (szlovén), Zascsuk (ukrán)

BESIKTAS: ATSÜR 13/9, WOLTERS 15, Darden 12/6, MURPHY 14/6, Lampe 4. Csere: Akyol 5/3, Radosevic 7, Seeley 6, Özmizrak, Güler, Senli, Enes.

SZOLNOK: Craft 4, Vojvoda 14/6, Boriszov 9/3, MILOSEVICS 11/6, Keller Á. 6. Csere: NATYAZSKO 14, Wittmann 3/3, Green 4, Gregory 2.

Pór Péter: - Jó meccset játszottunk a Besiktassal. Hamar hátrányba kerültünk, de sikerült visszakapaszkodtunk. Úgy érzem előreléptünk, de  rengeteg labdát eladtunk, ráadásul a törökök a megszerzett labdákból rendre kosarat is szereztek, ezen javítanunk kell.