Női NB I. A-csoport, az 5. forduló vasárnapi mérkőzése
01
2015
2015. november 1.  |  22:19

Parádés utolsó 3 percének köszönhetően óriási bravúrt mutatott be a PEAC a bajnok és kupagyőztes Sopron otthonában.

A pécsiek hét közben egy nappal később idegenben játszottak - és vesztettek - nemzetközi kupameccset, szemben az egy nappal korábban hazai környezetben diadalmaskodó Uniqa Sopronnal. Tetézte a PEAC gondjait Zele Dorina bokasérülése, így az amúgy is sérült Dragana Sztankovics után tovább fogyatkoztak a palánk alatt, maradt a Bozóki-Kaposi duó. Az első 15 percben fe-fej mellett haladtak a csapatok, majd éppen ez utóbbi triplájával épített fel nyolc pontos előnyt a PEAC az első félidő hajrájára. Erre azonban egy 9-0-val felelt az Uniqa, így egy ponttal vezetett a bajnok a szünetben.

Térfélcsere után küzdelmes volt a játék, többször is megugrott a Sopron, ám a PEAC előbb Raksányi, majd Czirják triplájával vissza tudott kapaszkodni.

A záró szakaszban úgy tűnt, megtöri a Sopron a PEAC ellenállását. 7-0-val indította a negyedet az Uniqa, ám Parks révén még próbált kapaszkodni a PEAC, ő azonban a hajrára kipontozódott. Biztos győztesnek tűnt a 38. perc elején 74-63-ra vezető bajnok, ám a végjátékban a PEAC-nál  Fűrész Diána és a spanyol hátvéd, Cristina Pedrals is beemelt 2-2 triplát, így hatalmas bravúrral fordítottak a vendégek.

Uniqa Sopron - PEAC Pécs76-78 (20-21, 25-23, 14-13, 17-21)

Sopron, 500 néző. V: Jakab, Makovsky, Tőzsér.

Sopron: FEGYVERNEKY 21/6, Weninger 4, Simon, HALVARSSON 19, KRNJICS 15 Cs: Ciglar 3, Crvendakics 8, Határ, Dubei. Edző: Sterbenz László.

PEAC: Szűcs, FŰRÉSZ 8/6, PARKS 19/3, Zele 8/6, Bozóki 1. Cs: RAKSÁNYI 9/3, Kaposi 9/3, PEDRALS 17/12, Czirják 7/3, Gorjanácz. Edző: Roberto Hernandez.