Női Európa-kupa
29
2015
2015. október 29.  |  19:59

A CMB Cargo Uni Győr női kosárlabdacsapata 76-67-es vereséget szenvedett a Sportiva Azorestől.

A Győr a mérkőzés elején nagyon beragadt, és ez sajnos az egész meccsre rányomta a bélyegét. A mieink három perc elteltével kilencpontos hátrányba kerültek (2-11), amiből a negyed végéig hármat sikerült lefaragni (17-23). A második negyed elején az egyenlítés még összejött (23-23), de utána a vendégek egy 10-2-es rohammal újra elhúztak, és innen már nem is engedték ki a kezükből a találkozó irányítását.

A nagyszünet után még egyszer feljöttek a győriek két pontra (40-42), a folytatás azonban megint a vendégeké lett, és a negyed végére két számjegyű lett az előnyük (46-57). A záró szakaszban mindent megpróbáltak a győri lányok, de igazi esély -elsősorban a védekezésbeli hiányosságok miatt- nem igazán mutatkozott.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA

1. FORDULÓ, H-CSOPORT

CMB Cargo Uni Győr-Sportiva Azores (portugál) 67-76 (17-23, 14-15, 15-19, 21-19)

Győr: RADOCAJ 21/3, Varga Zs. 9/3, Laklóth 7/3, Grigalauskyte 15, Goree 15. Cs.: Takács, Pap, Koch, Edző: Völgyi Péter.

Sportiva: MENDES 19/6, WALLACE 15, Ivanovic 12/3, BRUNER 23, Milovac 5. Cs.: Santos, Pacheco 2. Edző: Ricardo Botelho

Völgyi Péter: - A szabad labdákért nem küzdöttünk megfelelően, az egy egy elleni védekezésünk sem volt jó. Az ellenfél kihozta magából a maximumot, gratulálok a megérdemelt győzelmükhöz.