Női Amatőr Bajnokság Keleti csoport, 4. forduló
29
2015
2015. október 29.  |  00:00

Vasárnap két mérkőzésre került sor a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában. Mindkettőn biztos hazai győzelem született.

Nyíregyházi Kosársuli - Debreceni Egyetem Atlétikai Club 80-55 (21-11, 19-6, 16-18, 24-20)

Az első percekben még Göttlinger Anna vezetésével triplákkal tartotta magát a DEAC, ám a folytatásban Farkasinszki Orsolyának (24 pont, 15 lepattanó) nem igazán akadt ellenfele a palánkok alatt. Középjátékosa vezérletével váratlanul egyoldalúvá tudta tenni a keleti rangadó első félidejét a Nyíregyháza, amely a szünetben 23 ponttal vezetett. Térfélcsere után kiegyenlítetté vált a játék, de a szoros eredmény elérésére nem volt esélye a vendégeknek.

MTK Budapest - Szegedi Kosárlabda Egylet 77-51 (25-14, 26-14, 13-8, 13-15)

A korábbi mérkőzéseivel ellentétben a felnőtt és korosztályos válogatott játékosok sorát felvonultató MTK ezúttal nem tudta rögtön az első percekben döntésre vinni a dolgot. Kovács Andrea tanítványai Földi Alexandra vezérletével a nyitó negyed közepéig tartani tudták a lépést az első osztálytól az előző évad végén nagy meglepetésre búcsúzó városmajoriakkal. 9-9 után aztán Nagy-Bujdosó Nóra eredményességére építve egy 10-2-es rohammal megnyugtató előnyt szerzett a hazai együttes. A második szakaszt az éppen Szegedről az MTK-hoz igazoló Szabó Bettina, valamint Suppán Anna egy-egy triplájára alapozva 12-2-vel indító hazai együttes előnye 20 pont fölé nőtt. A félidő végéig állandósult a 20 pont körüli MTK-előny, az első 20 perc Nagy-Bujdosó triplájával és 23 pontos MTK vezetéssel zárult. Térfélcsere után az MTK-nál már több lehetőséget kaptak a fiatal játékosok, a játék küzdelmes, kiegyenlített volt, a biztos hazai siker nem forgott veszélyben.