FIBA-Kupa: A Sopron nagyot küzdött Belgiumban
28
2015
2015. október 28.  |  01:54

Megkezdte nemzetközi szereplését a Sopron KC együttese is az idén debütáló FIBA-Kupában.

A belga bajnokságban legutóbb a rájátszás negyeddöntőjéig jutó antwerpeniek jobban kezdték a mérkőzést, de Sabáli Balázs csapata hamar felvette a ritmust, és egy pontgazdag első negyed után (24-25) a vezetést is megszerezte. A második etap is szorosan alakult, de ebben az időszakban alig esett kosár. A félidőben döntetlent mutatott az eredményjelző (36-36).

A harmadik negyedben sem tudott elhúzni egyik csapat sem, és egészen a találkozó végjátékáig kétesélyes volt a párharc. Az utolsó négy percet azonban jobban bírta idegekkel és fizikailag is a hazai csapat az ebben a periódusban öt büntetőt is hibázó Sopron ellen, és 81-73-ra nyerni tudott.

ANTWERP GIANTS (belga)-SOPRON KC 81-73 (24-25, 12-11, 21-20, 24-17)

Antwerpen, 1200 néző. Vezette: Baldini (olasz), Gurion (izraeli), Sundics (montenegrói)

ANTWERP: McKinney 6/3, Vaughn 21, Smith 12/3, Basabe 23, Scott 11/6. Csere: Kanda-Kanyinda, Mwema 8/6, Schoepen, Marchant, Waldow, Peeters. Edző: Paul Vervaeck.

SOPRON: Laroche 15/3, Tiggs 9/3, Rancic 14/9, Tóth G. 7/3, Bavcsics 28/6. Csere: Dénes, Radulovics, Takács N. Edző: Sabáli Balázs.

Kipontozódott: Vaughn (40. p.), illetve Tiggs (39. p.), Tóth G. (40. p.)