FIBA-Kupa: Sima körmendi vereség
27
2015
2015. október 27.  |  23:06
A FIBA-Kupa csoportkörében másodszor is idegenbe utazott a körmendi csapat, és a második vereségét szenvedte el a belga Mons-Hainauttól.

A múlt heti szoros hollandiai vereség után ezúttal semmi esélye nem volt a mieinknek, a belga bajnokság tavalyi ezüstérmese átgázolt Teo Cizmic gárdáján. A mérkőzés elejétől dominált a hazai együttes, pillanatok alatt tíz pont főlé nőtt az előnyük. Az első negyedben gyors és pontos játékot mutató hazaiak állva hagyták a Körmendet (31-15), és innen már nem is volt visszaút. A 2. negyedben ráadásul megsérült Perry, akinek a térdkalácsa ugrott ki, de az izületek nem sérültek. A várható visszatéréséről még nem nyilatkoztak az orvosok.

A 17 pontos félidei belga vezetés a harmadik játékrészben Katura hármasa ellenére hamar húsz pont fölé ment, és hiába néhány jó körmendi akció, a Mons tetszés szerint dobálta a triplákat, végül 13 hármassal zárva az összecsapást. A belgák a végére a száz pontot is elérték, és nagy különbséggel győzték le a magyar bajnokság listavezetőjét.

BELFIUS MONS-HAINAUT (belga)-EGIS KÖRMEND 103-70 (31-15, 22-21, 24-15, 26-19)
Mons, 400 néző.

MONS-HAINAUT: Lasisi 20/6, Collins 18/12, Arnold 8/3, Bucknor 7/3, Gorgemans 15. Cs: Cage 7/3, Archibeque 10, Bosco 3/3, Nichols 6/6, Houdart 4, Van Caeneghem 5/3, Buysse. Edző: Yves Defraigne.

KÖRMEND: Katura 9/3, Perry 2 Channels 13/3, Tóth N. 2 Dickerson 19. Cs: Duinker 14, Ferencz 6/6, Lakosa 1, Farkas A. 4. Edző: Teo Cizmic.

Kipontozódott: Gorgemans (38. p.)