Súlyos vereség a női Euroligában
23
2015
2015. október 23.  |  00:49

A női Euroliga csoportkörének második fordulója sem hozott szerencsét a Sopronnak. A magyar bajnok ezúttal Olaszországba látogatott, a Famila Schio várta a mieinket.

Az első néhány támadás még bizakodásra adhatott okot, a 3. percben 8-2 volt a Sopronnak, de sajnos ez volt az utolsó olyan pillanat, amikor meglepetésben is reménykedhettünk. Innen ugyanis hatalmas tempót diktálva egy 17-0-ás rohammal pillanatok alatt elhúztak az olaszok. Az első negyedet 11 ponttal nyerték, és a többi negyed sem nézett ki jobban. Az egész mérkőzés alatt folyamatosan nőtt a különbség, a félidei 17 pont a végére 36 lett. A soproniak gyenge védekezése mellett az olaszok könnyen dobálhattak tiszta helyzetből, és ezt elég jó százalékkal tették. Adaléknak a triplamutatók: 10/17 (59%) a Schionál, 2/19 (11%) a Sopronnál.

A két nagyarányú idegenbeli vereség után a jövő héten a spanyol Perfumerias Avenidát hazai pályán fogadhatják Sterbenz Lászlóék.

FAMILA SCHIO - UNIQA SOPRON 97-61 (24-13,24-18, 28-16, 21-14)

Schio, 1000 néző

FAMILA SCHIO: Anderson 20/15, Gatti -, Macchi 7/3, Ress 9, Yacoubou 6 Cs.: Walker 17, Lisec 10, Sottana 9/3, Masciadri 6/6, Bestagno 6, Zandalasini 4, Battisodo 3/3

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Ciglar 5, Fegyverneky 4, Simon 11/3, Crvendakic 2, Krnjic 14 Cs.: Határ 10, Halvarsson 8, Dubei 4, Zsovár 3/3, Weninger -