Férfi NB I. B, Nyugati csoport
22
2015
2015. október 22.  |  23:45

Két meccset játszottak ma a férfi NB I. B Nyugati csoportjában. Az egyiken a tabella két éllovasa találkozott Veszprémben, a másikon, amelyen meglepetés született, a forduló eőtt veretlen Oroszlány a nyeretlen Vasast fogadta.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - MTK Törökbálint 72-59 (17-14, 18-12, 19-19, 18-14)

Volt válogatott kosarasok egész sora lépett pályára e találkozón, Kámán Tamás, Körtélyesi Gergely, Simon László a hazai, Trepák Zoltán a vendég oldalon. Ez utóbbi két gyors triplával tette le névjegyét, az első hat vendég pont az ő nevéhez fűződött. 7-6-os MTK vezetés után azonban Kámán vezetésével egy 7-0-val fordított a Veszprém (képünkön). Ettől kezdve végig próbálta üldözni ellenfelét az MTK, amely ugyan egyszer, a második negyed elején a nagyot játszó Horváth Kristóf (22/15 pont, 5/5 tripla) egyik hármasával még utolérte a Veszprémet, de a félidő végi triplaesőből is a hazaiak jöttek ki jobban. Novák Patrik és Takács András - közben pedig Horváth - is betalált távolról, szünetben 9 ponttal vezettek a hazaiak.

Szünet után is potyogtak a hármasok, Novák illetve Horváth gondoskodott erről. Állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai vezetés. A negyed végén kiegészítő játékosaik, Bíró Bence és Szántó András villanásaival 10 pnton belülre került az MTK. És lendületben is maradt, a záró etap közepén Horváth és Bíró jóvoltából 2 pontra feljött. 59-57 után azonban a fénykorára emlékeztetően kosarazó Kámán (25/6 pont, 9/11 mezőnyből, 5/6 büntető, 12 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével az utolsó 3 és fél percet 13-2-re hozta, s nyert a Veszprém - megőrizve veretlenségét.

OSE Lions - Vasas Akadémia 86-94 (17-24, 23-22, 16-25, 30-23)

Wehner adott jó alaphangot triplájával, ám a Vasas ezt követően egy 9-1-gyel fordított, és a Faragó Péter, Garamvölgyi Ákos, Katona Róbert trió jóvoltából sokáig tartotta előnyét. A második szakasz közepén 28-25-ös vendég vezetés után Rados Vukolics vezérletével egy 9-3-mal fordított az Oroszlány. Andrássy Géza jóvoltából tartotta a lépést a hazaiakkal a Vasas, a félidő vége pedig egyértelműen a vendégeké volt: 40-39 után egy 7-0-t produkált, így 6 pontos előnnyel tért pihenőre a vendég együttes.

Lendületben maradtak fordulás után is, és jó dobóteljesítménnyel a harmadik negyed közepére 12 pontosra növelték előnyüket, sőt, a 27. percben már 16 pontos hátrányban volt a meccs előtt veretlen OSE a nyeretlen Vasas ellen. Bár Gorzsás Krisztián és Lakosa Ákos révén tízre még feljöttek a hazaiak, Andrássy gondoskodott róla, hogy megnyugtató előnnyel várhassa a befejező etapot a Vasas. Szívósan küzdve a 37. percben Gorzsás vezetésével 2 pontra feljött az OSE, de ez sokat kivett a hazaiakból. A végjátékban azonban az addig is jól játszó Faragó Péter (33/12 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) dobott egy duplát s két triplát, ezzel a Vasas visszaverte az Oroszlány felzárkózási kísérletét, s jó támadójátékkal megszerezte első győzelmét. Faragónak méltó segítőtársa volt Garamvölgyi (18/3 pont) és Andrássy Géza (16/9 pont), mindketten 6/10-es mezőnymutatóval dolgoztak.