A Szolnoknak nem volt ellenszere a Lietuvos Rytas ellen
20
2015
2015. október 20.  |  21:30

Az esélyesebb vendégek nem hagyták borulni a papírformát, és meggyőző fölénnyel diadalmaskodtak a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

A kezdés előtt búcúzott el a szolnoki közönségtől a klub legeredményesebb játékosa, Báder Márton. A válogatott center 275 alkalommal lépett pályára szolnoki színekben, két Eurochallange négyes döntőn vett részt, emellett négy magyar bajnoki és négy Magyar Kupa-győzelmet szerzett.

A mérkőzés nem kezdődött rosszul a mieink számára, az 5. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor azonban megrázta magát a litván együttes, és a negyed hátralévő perceit 13-4-re nyerték. A második negyedben három triplával nyitottak a vendégek, azonnal időt is kért Dragan Alekszics (14-30). A negyed közepén Vojvoda Dávid vezérletével feljöttünk, de a szünetre így is nőtt a vendégelőny (28-46).

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a vendégek cseppet sem vettek vissza az iramból, és sajnos a dodószázalékból sem. A szolnoki védekezés egészen gyengére sikeredett ebben a periódusban, a vilniusiak 30 pontot szórtak ebben a szakaszban. Vojvoda és Natyazko néhány szép kosara azért tapsra ragadtatta a hazai publikumot, de ez már csak szépségtapasznak felelt meg. A 34 pontos hátrányt sikerült is lefaragni valamelyest, de a nagyarányú vereséget így sem tudta elkerülni a tiszaparti gárda. Ezzel a hazai vereséggel 0-2-re módosult a mérlegünk.

Szolnoki Olaj KK  - Lietuvos Rytas (litván) 65-89 (12-21, 16-25, 24-30, 13-13)

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 6, Vojvoda 14/9, Milosevics 11, Gregory 2, Keller 10.  Csere: Natyazko 16/6, Craft -, Boriszov 1, Green 5.

Lietuvos Rytas: Laprovittola 13/3, Lukauskis 2, Orelik 16/9, Gailius 19/6, Kavaliauskas 9.  Csere: Giedraitis 10/6, Lavrinovic 4, Gudaitis 7, Juskevicius 2, Runkauskas 3/3, Jucikas -, Janavicius 4.