Női NB I. A-csoport, a 3. forduló összefoglalója
19
2015
2015. október 19.  |  21:56

Folytatta remek sorozatát a Cegléd (képünkün), amely a DVTK után a PEAC-Pécset is legyőzte. Cziczás László együttese ezzel továbbra is hibátlan, a baranyaiak viszont három forduló után már két vereségnél tartanak. Igazi csapatmunkával rukkoltak elő a hazaiak, akik közül négyen is tíz pont fölé jutottak (Skoric 18, Medgyessy 16, Maksimovic 15, Serbán 14).

Ceglédi EKK - PEAC-Pécs 71-52 (17-12, 16-16, 17-13, 21-11)

Cegléd 450 néző

V: Vida B., Menyhárt, Csabai-Kaskötő

Cegléd: MEDGYESSY 16/3, Szabó II. 8, SERBÁN 14, SKORICS 18, MAKSZIMOVICS 15. Cs: Katona, Kobolák, Ruttner Zs.

PEAC-Pécs: Alekszics, Szűcs R. 4, Zele 8, PARKS 8/3, Sztankovics 5. Cs: Raksányi 1, Bozóki 8, Fűrész 5/3, Kaposi 8/3, Gorjanácz 5.

Hatalmas izgalmakat hozott a harmadik forduló rangadója, ahol a PINKK a Sopront fogadta. A 33 pontos Binta Drammeh utolsó másodperces triplájával kétpontos hazai győzelem született. Érdekesség, hogy a mérkőzés utolsó három másodpercében kétszer is változott a vezető csapat kiléte. A Sopron tehát nem tudott javítani az Euroliga nyitányán elszenvedett franciaországi veresége után.

PINKK-Pécsi 424 - UNIQA Sopron 75-73 (21-14, 17-9, 18-19, 19-31)

Komló, 400 néző

V: Papp, Gorka, Minár

PINKK: Ruják, Vucsetics 14/3, DRAMMEH 33/6, Nagy D. 6, TUNSTULL 16. Csere: Sánta, Kovalcsik, Gémes-Sarok 6.

Sopron: Fegyverneky 6/3, Weninger 4, Simon Zs. 19/15, Krnjics 17, Halvarsson 6. Csere: Ciglar 7/3, Crvendakics 4, Zsovár 6/6, Határ 4, Dubei.

Hasonló izgalmak közepette ért véget a Szekszárd-Győr derbi is. Hiába vezettek sokáig a hazaiak, a vendégek végül Radocsaj és Grigalauskyte vezetésével eredményes hajrát indítottak, és higgadt büntetőzéssel egypontos győzelmet arattak a tolnai megyeszékhelyen. Völgyi Péter lányai ezzel továbbra is veretlenek a bajnokságban.

Atomerőmű - KSC Szekszárd - CMB Cargo-UNI Győr 75-76 (23-11, 18-20, 11-25, 23-20)

Szekszárd, 500 néző

Vezette: Söjtöry, Tőzsér, Radnóti.

Szekszárd: SCSEKICS 12/3, Studer Á. 6, Theodoreán 6, DEMIROVICS 15/3, BARBER 16. Csere: Őri 2, Mansaré, RIMARENKO 14/6, Studer Zsu. 4.

Győr: RADOCSAJ 23/12, Horváth 4, Laklóth 8/3, GOREE 10, GRIGALAUSKYTE 21/3. Csere: VARGA 10/6, Pap, Török, Takács, Koch.

A Vasas kisebb meglepetésre, nagy csatában legyőzte a Zalaegerszeget, ezzel megszerezte első győzelmét a szezonban. Gáll Tamás együttese viszont továbbra is keresi önmagát, és első sikerét. Pedig a 39. percben 67-65-nél a ZTE támadhatott az egyenlítésért, de nem talált be. Az utolsó másodpercekből pedig a fővárosiak jöttek ki jobban.

Vasas Akadémia - ZTE Női Kosárlabda Klub 73-67 (16-18, 16-17, 19-11, 22-21)

Pasaréti út, 150 néző

Vezette: Boros, Surányi, Válé

Vasas: Aho 11, Bajnóczi 5/3, Adamecz 23/6, Tóth T. 13, Dobos 8. Csere: Cymmer 5, Zsilinszki 1, Farkas F. 4, Markó D. 3/3, Gundel Takács, Solymosi.

ZTE: Nagy D. 8, Böröndy V. 15/6, Velkey 4, Szélesy 19, Horváth Zs. 4. Csere: Orsó 2, Szalay Virág 11/3, Licskai 4.

A harmadik forduló nyitányán a DVTK talán a vártnál is könnyebben hozta a kötelezőt, Maikel Lopez együttese 110-44-re verte az újonc BEAC-ot. Hamar eldőlt a meccs, hiszen már a nyolcadik percben 22-3-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző... Innen már nem volt visszaút Balogh Judit együttesének, amely talán fejben fel is adta a csatát.

Aluinvent DVTK Miskolc - ELTE-BEAC Újbuda 110-44 (28-9, 30-11, 27-13, 25-11)