Női Amatőr Bajnokság Keleti csoport, 3. forduló
19
2015
2015. október 19.  |  15:12

Az MTK (képünkön) a Diósgyőr fiataljai ellen is könnyedén győzött. A múlt hét végén volt 30 és 40 pontos egyéni teljesítmény is a Nemzeti Amatőr Női Bajnokság keleti csoportjában.

A 2. fordulóból elhalasztott meccsen:Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 53-65 (12-10, 14-23, 10-15, 17-17)
Egy negyed után még a hazaiak vezettek, ám a folytatásban a Gereben nővérek vezette Kecskemét akarata érvényesült. A két Gereben-lány 33 pontot és 12 lepattanót szerzett. A másik oldalon a B33-as Európa-bajnok és vb-bronzérmes Kányási Veronika volt a legeredményesebb a maga 24/9 pontjával, igaz ezt 33 mezőnykíséretből érte el.

DEAC-Kiss Lenke KS 77-55 (19-20, 19-11, 19-9, 20-15)
A képlet hasonló az előző mérkőzéséhez: egy negyed után még Kiss Lenke kosársulijának együttese vezetett, ám a második negyedtől egyértelműen  DEAC dominált. Ebben főszerepet játszott a 21 pontos 10 lepattanós dupla-duplát elérő Földvári Andrea, Gál Annamária pedig 15 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. A fővárosiaktól Nagy Zsófia játéka emelkedett ki (14 pont, 8 lepattanó).

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - MTK 43-77 (7-22, 14-21, 12-16, 10-18)
Ahogy az előző két mccsén, most is gyorsan eldöntötte a meccset az élvonaltól búcsúzó MTK. A 10 perc után 22-7-re vezető városmajori együttes a vártnál talán nagyobb különbséggel múlta felül a Diósgyőr fiataljait. Ismét a két korábbi válogatott, a Nagy-Bujdosó - Túróczi kettős vitte a prímet a budai alakulatnál, előbbi 30 pontot és  lepattanót szerzett, utóbbi pedig 16/3 pontos 10 lepattanós dupla-duplával zárta a miskolci fellépést. A hazai csapatból senki nem jutott 10 pont fölé.

Szeged KE - Szolnoki MÁV SE 87-68 (23-22, 22-12, 24-17, 18-17)
Fejlődnek a fiatalok Szegeden! Ez a meccs legalábbis ezt bizonyította, hiszen két, a nyáron az U16-os válogatott keretében lévő játékos vezette győzelemre Kovács Andrea együttesét. Soós Réka 18 ponttal és 6 lepattanóval, Jáhni Zsófia pedig 15 ponttal s 3 pattanóval segítette a Szegedet a Tisza-parti parti megnyerésében - mindkét játékos édesapja is kitűnő kosaras volt. Sárközi Viktória is eljutott 15-ig, a tapasztaltabb Tóth Cecília pedig ezúttal a fiatalok kiszolgálásában jeleskedett 6 pontja mellé ugyanennyi gólpasszt kézbesített társainak. Szolnoki oldalon Kányási ezúttal pazar játékot nyújtott, 40/12 ponttal fejezte be a meccset, 65%-os mezőnymutatóval (13/20), ám igazán nem akadt társa, így csapata alulmaradt.