Férfi NB I. A csoport, a 4. forduló összefoglalója
19
2015
2015. október 19.  |  14:53

Miután Cameron Rundles játékengedélye megérkezett, először állhatott fel öt légióssal a szezonban a Falco. A Paks nem tudta megismételni a Szolnok ellen mutatott játékát, Schmidt Béla fiai fáradtan mozogtak, és végig rohantak az eredmény után. A sárga-feketék a 19 pontos Wright és a 17 pontos Váradi vezérletével végül húsz pontos győzelmet arattak.

Falco KC Szombathely - Atomerőmű SE 81-61 (19-16, 18-17, 27-21, 17-7)

Aréna Savaria, 1800 néző

Vezette: Kapitány G., Török R., Jakab L. (Benczur L.)

Falco: Rundles 7/3, Butorac 10, Váradi 17/6, Hallik 11/9, Wright 19 Csere: Csomagics 11/3, Simon 2, Bognár 4.

ASE: Dunn 8, Medve -, Barnies 6/6, Szabó 4/3, Rakocsevics 11 Csere: Kovács 11/3, Eilingsfeld -, Tóth 10, Robinson 9, Will 2.

Pontszegény meccs kerekedett a Sopron és a Szeged találkozójából. Végig a hazaiak akarata érvényesült, a félidőben már tizenöttel vezetett a Sabáli-legénység. A szünet után csak tovább nőtt a különbség, így az SKC szolnoki és szombathelyi veresége után javítani tudott. A vendégek nem tudták elviselni, hogy Branko Jereminov és Andrija Csirics ketten együtt tíz pontot dobtak.

Sopron KC - Naturtex-SZTE-Szedeák 67-51 (27-16, 17-13, 10-8, 13-14)

Novomatic Aréna, 1200 néző

Vezette: Benczur T., Balog Gy., Sallai I. (Forrai S.)

Sopron: Laroche 7, Ruják 8, Rancic 14/12, Radulovics 8, Bavcic 7/3 Csere: Tiggs 12, Tóth 1, Takács -, Dénes 4, Molnár 4, Bakk -, Bán 2.

Szedeák: Jereminov 6/6, Armelin 12, Molnár 6, Csirics 4, Watkins 16 Csere: Juhos 4, Kiss 3/3, Moravcsik -.

Bár a forduló előtt a Pécs volt az egyetlen nyeretlen csapat a mezőnyben, és a zalaiakhoz visszatért sérüléséből felépülő Djordje Pantelics, várható volt, hogy nem adja könnyen magát Csirke Ferenc együttese. Arra viszont kevesen gondoltak volna, hogy esélye sem lesz a ZTE-nek a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Pedig így történt, a harmadik negyedben már harminc ponttal vezettek a hazaiak, akik a lefújásig tizenkilencet meg is őriztek belőle.

PVSK-PANNONPOWER - Zalakerámia ZTE KK 81-62 (21-8, 23-15, 22-22, 15-17)

Lauber Dezső Sportcsarnok, 1300 néző

Vezette: Györffy P. A., Hegedűs T., Hervay T. (dr. Páli K.)

PVSK: Walker 12/3, Popadics 20/9, Bíró 7/3, Budimir 16/3, Horti 10 Csere: Halász 6, Harazin 7, Antóni -, Sérto 2, Bödör 1, Demeter -

ZTE: Govens 10, Kinney 8/6, Kerpel-Fronius 11/9, Krapic 6, Pantelics 4 Csere: Mohácsi 8, Velkey 4, Fekete 9/9, Czinger 2, Kis -.

Kezdi elkapni a fonalat az Alba, amely a ZTE és a Körmend elleni veresége után a MAFC-ot, és most a Kecskemétet is kiütötte. A tavalyi ezüstérmes harmadik vereségét könyvelte el a szezonban, előbb húsz, majd harminchat, most pedig harmincegy ponttal maradtak alul a lila-fehérek. Hiába játszott újra Tomiszlav Ivosev, a négy légióssal játszó fehérváriak esélyt sem hagytak ellenfelüknek.

KTE-Duna Aszfalt - TLI-Alba Fehérvár 63-94 (22-29, 15-20, 18-26, 8-19)

Messzi István Sportcsarnok

Vezette: Cziffra Cs., Pozsonyi L., Rácz Zs. (Farkas Z.)

KTE: Pongó Má. 3/3, Kovács 6, Djeraszimovics 20/6, Ivosev 15/3, Karahodzsics 11 Csere: Pongó Ma. -, Hegedűs 8/6, Mészáros -, Jakab -

Alba Fehérvár: Chery 22/6, Supola 12/6, Myles 6, Spurlock 14/6, Lóránt 19/6 Csere: Glover 10, Csorvási 6, Markovics 2, Simon -, Tóth -, Filipovics 3/3.

Nem úgy indult a Kaposvár-MAFC találkozó, hogy sima hazai lesz a vége... Pár perc alatt 2-10 állt az eredményjelzőn, ám Szrecsko Szekulovics edző időkérése rendbe tette a somogyi csapatot, és a Benke-Hendlein duó vezérelte hazaiak fordítottak, majd szép lassan felőrölték ellenfelüket a pályán.

Kaposvári KK - MAFC 90-67 (18-18, 19-14, 22-15, 31-20)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok

Vezette: Földházi T., Makovsky Sz., Vida B. (Bukta)

Kaposvár: Mijajlovics 13/3, Jones 14, Benke 20, Hendlein 21, Spica 12 Csere: Baki 2, Papp 2, Horváth M. 6/3, Bogdán -.

MAFC: Smith 14/6, Misek 16/3, Sihota 13/3, Kovács Á. 7, Siladji 12/3 Csere: Mócsán 3, Lakits 2, Debreceni -, Pápai -.

Közel állt a bravúrhoz a Jászberény, amely végig partiban volt a jóval esélyesebbnek tartott Körmenddel szemben. Sokáig vezetett is Forray Gábor csapata, ám még időben eszméltek a piros-feketék, és jó hajrájuknak köszönhetően megőrizték makulátlan mérlegüket. Ezzel már csak Teo Cizmic együttese az egyetlen veretlen csapat a mezőnyben. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek amerikai irányítója, Kendrick Perry sérülés miatt nem játszott.

JP-TOP COP Jászberény - Egis Körmend 80-84 (19-17, 28-17, 13-26, 20-24)

Belvárosi Általános Iskola

Vezette: Farkas G., Gál J., Goda L. (Farkas J.)

JKSE: Caffey 22/9, Szögi -, Soós 13/6, Dramicsanin 22/3, Dukics 7/3 Csere: Horváth 10/6, Mándoki 2, Cseh 2, Blaskovits 2.

Körmend: Channels 18/3, Katura 19/6, Ferencz 6/3, Dickerson 22/9, Tóth 4 Csere: Lakosa 10, Duinker 5, Farkas -.

Három év után lépett ismét pályára a Tiszaligetben a Nyíregyháza, amely ezúttal sem tudott meglepetést okozni a Szolnok vendégeként. Dragan Alekszics fiai egy félidő alatt elrendezték a mérkőzést. Az Olaj légiósai közül ezúttal az ukrán center, Kiril Natyazko maradt ki a tizenkettes keretből. Ugyan Zoran Krisztanovics ki is használta fölényét a palánk alatt, ám egyedül kevésnek bizonyult a bravúrhoz.

Szolnoki Olaj KK - MARSO Nyíregyháza 95-53 (29-12, 24-15, 20-10, 22-16)