Nagyarányú szolnoki győzelem
17
2015
2015. október 17.  |  23:22
Három év elteltével látogatott újra a Tiszaligetbe a Nyíregyháza, ahol a tisztes helytállás lehetett csak a céljuk Sitku Ernőéknek a címvédő ellen.

A találkozó nem is cáfolt rá a papírformára, az első perctől a hazaiak domináltak, három perc után 10-2-re vezettek, majd Green és Vojvoda vezérletével fokozatosan nőtt is a különbség. Az első negyed végén már 17 pont volt a Szolnok előnye (29-12).

A folytatásban sem változott a játék képe, a félidőben már 26 volt közte (53-27). A biztos győzelem tudatában Dragan Alekszics mester mindenkit a pályára tudott küldeni néhány percre. Hosszú idő után Somogyi Gergely is pályára lépett, és ha már ott volt 19 pontot be is tett a közösbe. A hazaiak minden megerőltetés nélkül, ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattak.

SZOLNOKI OLAJ KK-MARSO-NYÍREGYHÁZA 95-53 (29-12, 24-15, 20-10, 22-16)

Szolnok, 950 néző. V: Szabó G., Kulcsár T., Praksch

SZOLNOK: Wittmann 2, VOJVODA 11/6, Milosevics 7/3, Boriszov 9/3, KELLER Á. 12. Csere: GREGORI 10, Zsíros 3/3, SOMOGYI 19, CRAFT 8/6, Green 11/6, Kovács G. 3/3, Peringer. Edző: Dragan Alekszics

NYÍREGYHÁZA: Savic 2, Unruh 9/3, Miller 4, KRSZTANOVICS 26/6, Lekli 2. Csere: Molnár M., Nagy K. , Bus 7/3, Kósa, Lajsz 3/3, Fazekas Cs. Szakmai igazgató: Sitku Ernő

Dragan Alekszics: - Nehéz az ilyen mérkőzés, nem könnyű fent tartani a koncentrációt, ha hamar eldől egy találkozó. Nekünk azért ez jobbára sikerült, így nyugodtan készülhetünk tovább a keddi Vilnius elleni kupameccsre.

Sitku Ernő: - Remek csapat a Szolnok, ezt eddig is tudtuk. Az is egyértelmű, hogy nem reális, hogy legyőzzük őket, de ettől a mai teljesítménytől azért kicsit többet vártam.