U20 fiúk: Megvan a második
14
2014
2014. július 14.  |  18:07
A magyar U20-as fiú kosárlabda válogatott egy nap szünet után az oroszok ellen folytatta szereplését a krétai A-divíziós Eb alsóházában. A mieink ellenfele 50 %-os mérleggel (2 győzelem, 2 vereség) zárta a D-csoportot.
Bognár és Váradi vezérletével a mieink kezdtek jobban, de nem tudtak igazán meglépni riválisuktól. Valamivel több, mint másfél perc volt hátra, amikor 16-15-re vezettünk, sikerült még a végén ötöt rátenni, így 21-15-re megnyertük az első negyedet.
Lendületben maradt a magyar válogatott, amit az oroszok egy időkéréssel próbáltak megtörni. Hiába, a 14. percben Bognár kosara után már megvolt a lélektanilag fontos 10 pontos különbség (25-15). A nagyszünetre végül sikerült visszajönnie hat egységre az oroszoknak, 34-28-as vezetéssel mehettünk pihenőre.
A fordulás után hamar visszaállt a közte tíz, de aztán a harmadik negyed derekán jött egy váratlan hullámvölgy, Gankevich-ék egészen a nyakunkra jöttek a játékrész végére, 30 perc után 42-41-et mutatott a tábla, gyakorlatilag kezdhettünk mindent elölről.
Az oroszok azonban nem érték be ennyivel, vérszemet kaptak, és átvették a vezetést. 45-48-nál időt kért Váradi Attila. Martynov és Kashin is hárompontost dobott, úgy tűnt, elúszik a hajó. Perl büntetői hozták vissza a reményt, a mieink egy másodpercre nem adták fel. Sinkovitsot hárompontos dobás közben faultolták, mindhármat értékesítette, így 39 másodperccel a vége előtt visszajöttünk két pontra (54-56). A kritikus pillanatokban mindkét oldalon hibáztak a játékosok, 6 másodperccel a vége előtt Sinkovits faultolt, Kulagin pedig mindkettőt bedobta. Váradi Attila gyorsan újabb időt kért, amely után az oroszok sportszerűtlenül faultoltak. Váradi mindkét büntetőjét bedobta, a slusszpoén pedig Perlé volt, aki kevesebb, mint 2 másodperccel a vége előtt, hidegvérrel vágta be a triplát, amely azt jelentette, hogy 59-58-ra nyertünk.
Megvan tehát a második győzelmünk a kontinenstornán, ha holnap a cseheket is legyőzzük, bebiztosítjuk bennmaradásunkat a legjobbak között.