2022/2023 - Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Cívis KK Debrecen/A 73-59
19
2023
2023. május 19.  |  17:33
Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, aminek a végén még a Debrecen vezetett két ponttal (21-23). A folytatásban azonban a Zsíros Akadémia szerezte meg az előnyt és hatpontos különbséggel zárult az első félidő (39-33). A nagyszünet után megtudta tartani a kőbányai alakulat az előnyét, így nyerni tudott (73-59).

Boronyai Zoltán, a Zsíros Akadémia Kőbánya/A vezetőedzője: Sokadik alkalommal találkoztunk a debreceni csapattal a szezon során, és kivétel nélkül nehéz, küzdős mérkőzéseket játszottunk, a mai nap sem volt kivétel. Nehézkesen sikerült kialakítani a kétszámjegyű előnyt, és végig koncentrálnunk kellett, hogy ne vesszen el. Gratulálok a Debrecennek az „A” döntőbe jutáshoz!

Kovács Balázs, a Cívis KK Debrecen/A vezetőedzője: A szezonban 7-8. mérkőzésünket játszottuk a Zsíros Akadémiával. Minden meccs kiváló volt, hiszen mindketten jó és tiszta kosárlabdát játszunk. Sajnos a jó kezdés után megtorpantunk támadásban, és hiányzott egy ember, aki a holtpontokon túl lendít. Ettől függetlenül elégedett vagyok a csapatommal. Gratulálok mindkét félnek!