2022/2023 - NKA Pécs/A – Cívis KK Debrecen/A 97-61
18
2023
2023. május 18.  |  18:49
Az első negyedet az NKA Pécs kezdte jobban, ami meg is hozta eredményét, hiszen a negyed végére már 8 pontos előnyre tett szert (26-18). A folytatásban tekintélyt parancsoló játékot láthattunk Moósz Milán tanítványaitól, ami közel harmincpontos (50-24) vezetést hozott a nagyszünetre. A második félidőben se sikerült a Debrecennek ellenszert találnia a Rátgéber ellen, amely folyamatosan növelve a különbséget 97-61-re diadalmaskodott.

A mérkőzésen dupla-duplát ért el az NKA Pécs játékosa, Fekete Ádám, aki 10 pont mellett 10 lepattanót szerzett. Ugyancsak dupla-duplát ért el a Cívis KK Debrecen játékosa Orvos Ádám, aki 20 pontja mellé 13 lepattanót szedett.

Moósz Milán, az NKA Pécs/A vezetőedzője: Az első akadályt viszonylag könnyen vettük, azonban nem vagyok teljesen elégedett. Úgy érzem, a kelleténél többet tartalékoltunk, nem éreztem maximális energiát. A következő meccseken ennél több kell. A Debrecennek sok sikert kívánok a döntőben!

Kovács Balázs, a Cívis KK Debrecen/A vezetőedzője: Gratulálok a Rátgébernek, gyorsan és jól kosárlabdáztak! Mi egy kicsit bátortalanok voltunk a második negyedben, ami meghatározta a mérkőzést, de büszke vagyok a csapatunkra, hogy itt vagyunk, és sikerült három negyeden keresztül jól kosárlabdáznunk.