Senior Eb, férfiak: Két csapatunk is a legjobb 10 között
05
2022
2022. július 5.  |  12:35
Három női együttesünk mellett három férfi csapatunk is részt vett Malagában a FIMBA nyílt senior Európa-bajnokságon. Az 50+-os gárda öt mérkőzésen mindössze egyetlen vereséggel 21 csapatból az igen előkelő 5. helyen végzett, az 55+-os pedig a korosztály 19 csapatot felvonultató mezőnyében 9. lett. 45+-ban a Bravos csapata nem nyert mérkőzést.

50+

Magyarország - Nagy Britannia A 80-65

Magyarország: Várszegi 24, Matskási 16, Szőke 15/3, Cserneczky 12/6, Pólik 8, Kovács Z., Vámosi 2-2, Tóth Á. 1, Szánki.

A második szakaszban nyújtott parádés támadójátékának - 27-16-ra nyerte ezt a szakaszt csapatunk - köszönhetően magabiztos győzelemmel kezdte a tornát 50+-os együttesünk.

Németország B - Magyarország 41-64

Magyarország: Cserneczky 30/18, Várszegi 11/3, Mészáros 6, Vámosi 5, Matskási, Szőke 4-4, Pólik 3, Duday, Szánki, Marossy.

Cserneczky Zsolt extrájára, a remek kezdésre, a 25-12-re megnyert első negyedre, valamint a záró etap hatékony védekezésére - ekkor 50+-os együttesünk 8 ponton tartotta a németeket - alapozva aratott újabb magabiztos győzelmet az együttes.

Nyolcaddöntő

Magyarország - Csehország 75-56

Magyarország: Várszegi 20, Matskási 15, Pólik 12, Kovács Z. 8/6, Vámosi 5, Cserneczky 4/3, Tóth Á., Szőke 4-4, Duday 2, Szánki 1-1, Mészáros.

Megint volt egy extra negyede csapatunknak, jelesül a második etap (24-8), amelynek köszönhetően már a harmadik negyed végére 20 pont fölötti előnyt szerezve simán verve a cseheket jutott a legjobb 8 közé.

Negyeddöntő

Magyarország - Spanyolország B 55-71

Magyarország: Várszegi 19/3, Cserneczky 14/9, Matskási 8, Vámosi 5, Mészáros 3, Pólik, Szőke, Tóth Á. 2-2, Duday, Szánki.

A nyitó etap után még vezetett csapatunk, de a folytatásban a hazaiak igen keményen játszva, ennek kedvező játékvezetői felfogás mellett átvették az irányítást, s a páros szakaszokban pontosabban kosarazva legyőzték jól küzdő együttesünket.

Az 5-8. helyért

Magyarország - Spanyolország A 75-66

Magyarország: Matskási 14, Vámosi 13, Mészáros 12/3, Cserneczky 10/6, Tóth Á. 7, Marossy, Pólik 6-6, Kovács Z. 3/3, Szőke, Duday 2-2, Szánki.

A hullámzó játékot hozó első félidő után még 2 pontos hátrányban volt együttesünk, ám a második félidőben már jobban játszva, a záró etapban pedig remekül védekezve, egységes csapatmunkával bravúrgyőzelmet arattak a hazaiak A csapata ellen.

Az 5-8. helyért zajló másik mérkőzésen a német A csapat 81-66-ra verte az olasz C együttest. Mivel azonban a német gárda csak 4 meccset játszott, s abból 3-at nyert, míg a mieink 5 meccsből 4-et, így a mieink az igen előkelő 5. helyen zárták a tornát.

Az Eb 5. helyezést szerző magyar csapat tagjai: Cserneczky Zsolt, Duday Zoltán, Kovács Zoltán, Marossy Gergely, Matskási István, Mészáros Gyula, Pólik György, Szánki György, Szőke Péter, Tóth Ádám, Vámosi Lóránt, Várszegi Zoltán. Játékos-edző: Marossy Gergely.

55+

Argentína A - Magyarország 52-57

Magyarország: Szűcs S. 16, Tóth S. 10, Kinter 8, Judik 7, Kovács A. 6, Fodor P. 4. Lakits 3, Felházi 2, Köves 1, Rápolthy.

A végig szoros, kiélezett találkozót jobb hajrájának köszönhetően nyerte meg a magyar csapat.

Magyarország - Szerbia 30-67

Magyarország: Tóth S. 9/3, Lakits 5, Kinter, Szűcs S. 3-3, Felházi, Fodor, Judik, Mohai, Rápolthy 2-2, Kovács A., Köves.

A mieinknél egyértelműen nagyobb játékerőt képviselő szerbek az első negyedet 19-4-re nyerve alapozták meg magabiztos győzelmüket, s minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak.

Olaszország - Magyarország 43-31

Magyarország: Judik, Szűcs S. 9-9, Kovács A. 6, Tóth S. 5, Felházi 2, Fodor, Kinter, Köves, Lakits, Rápolthy.

Az olaszok elsősorban a jó védekezésüknek, és eredményes második negyedüknek (15-7) köszönhetően győzték le a nagyot küzdő magyar csapatot.

A 9-14. helyért

Nagy Britannia A - Magyarország 45-57

Magyarország: Tóth S. 17, Judik 12, Szűcs S. 8, Fodor P. 6, Kinter 5, Rápolthy 4, Lakits 3, Kovács A. 2, Felházi, Mohai.

A remek, 19-7-re megnyert harmadik negyedének köszönhetően győzte le együttesünk a britek A csapatát.

Magyarország - Nagy Britannia B 52-45

Magyarország: Judik 12, Kovács A. 11, Szűcs S. 10, Felházi 7, Lakits 6, Tóth S. 4, Kinter, Farkas A. 1-1, Fodor, Mohai.

A rajtnál ugyan "beragadt" 55+-os csapatunk, így 13-8-as hátrányba került, de a második etapban rendezte védekezését, s ettől a támadójáték is hatékonyabb lett. Ezt az etapot 16-6-ra nyerve szünetben 5 ponttal már a mieink álltak jobban, s szünet után nagy küzdelemben megnyerték a találkozót.

A magyar csapat tagjai: Farkas Attila, Felházi Lóránd, Fodor Péter, Judik Béla, Kovács Attila, Kinter György, Köves István, Lakits György, Mohai Zoltán, Rápolthy Béla, Szűcs Sándor, Tóth Sándor. Játékos-edző: Farkas Attila.

A harmadik magyar gárda, a Bravos a 45+-os kategóriában indult. Az együttes keretében csupán három olyan játékos szerepelt, akik 45 és 50 év közöttiek, a többiek 50 év fölöttiek, sőt volt olyan játékosuk is, aki kora alapján az 55+-os csapatban is szerepelhetett volna. Ez a baráti társaság tehát ilyen előzmények után vágott neki a tornának.

Egyik "ifjú titánjuknak", aki a palánk alatt lett volna meghatározó erő, ráadásul kiutazás közben kiújult egy egészségügyi problémája, így rá eleve nem számíthattak, legjobbjuknak pedig a három csoportmérkőzés után haza kellett utaznia. Így, fokozatosan fogyatkozva, bár mindent megpróbáltak, az ellenfelek lendületével, magassági és fizikai fölényével nem tudtak mit kezdeni, mind az 5 mérkőzésüket elveszítették.