2021/22 - Győzelemmel kezdte a serdülő döntőt a Sopron
26
2022
2022. május 26.  |  18:00

Rendkvül szorosan indult a találkozó, az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok., majd 6-6 után zsinórban szerezte a kosarakat a Csata, amellyel egy 8-2-es futást mutatott be, így egy kis levegőhöz jutott. A második felvonást a soproni lányok kezdték jobban, bő három és fél percig pont nélkül tartották a Csatát, és két egységre zárkóztak, sőt, a szünet előtt két perccel már a vezetést is megszerezték, a félidőig pedig meg is tartották. Nagyon bekezdtek a lányok a harmadik negyedben, egy 9-3-as futással három perc alatt leszakították a Csatát, sőt, nem sokkal később már tíz pont felett járt a soproni előny. Extázisban játszottak a lányok, a hazai közönség biztatása mellett már huszonegy ponttal is vezettek, amelyből tizenötöt meg tudtak tartani az utolsó tíz percre fordulva is. A záró etapban mindent megtett a Csata, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, és szűk három perccel a vége előtt már csak nyolc pont volt a hátrányuk. A végjátékot a soproni lányok bírták jobban, így ők is győzelemmel kezdték meg szereplésüket a döntőben.

CSATA DSE - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA 45-57 (14-8, 8-17, 11-23, 12-9)