2021/22 - Második mérkőzését is fölényesen nyerte a Csata
20
2022
2022. május 20.  |  11:00

Megkezdődött a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének második játéknapja. Az A-csoportban a Csata DSE 99-47-re verte a Zsíros Akadémia Kőbányát.

Az első percekben még nem alakult ki nagy különbség a felek között. Végül 12-10 után 11-0-s futással hagyta állva riválisát a Csata DSE. Az első negyed végén már 28-10-re vezetett a címvédő. A második etap elején 18-19 pont környékén állandósult a differencia. A Zsíros Akadémia Kőbánya ebben a szakaszban többször is tudott válaszolni a Csata rohamaira. Végül a félidő utolsó három percében lépte át a lélektani 20 pontot a különbség. A nagyszünetben 47-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben ismét gyorsan nőtt a különbség a felek között. Nem telt el öt perc és 64-33-nál a 30 pontot is átlépte a Csata előnye. A játékrészt pedig Toman Réka triplája zárta, amivel 78-38-nál már 40 ponttal járt előrébb a címvédő. A záró szakaszban nem lehetett a kérdés a győztes kiléte. A Csata továbbra remek támadásokat vezetve eredményesen játszott. A szakvezetők figyeltek a bő rotációra, 24-25 percnél senki nem töltött a pályán egyik oldalon sem. Végül 21-9-re nyerte a Csata ezt a 10 percet és összességében 99-47-es sikert aratott.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA - CSATA DSE 47-99 (12-28, 13-19, 13-31, 9-21)