Fiú serdülő döntő: A Vasas és az NKA Pécs már a négy között
16
2024
2024. május 16.  |  21:39
Hat mérkőzéssel elkezdődött a mai napon a Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság országos "A" döntője a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián.

Az A csoportban két találkozót bonyolítottak. Az elsőn a Budapesti Honvéd/A nagyon magabiztos sikert aratott Csécsei Nándor Béla (15 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz, 30 VAL), Dudás Olivér (12 pont, 5 gólpassz) és Tomasevic Petar (13 pont) vezetésével a Soproni SI KA SKC/A ellen (98-67). A soproniak legeredményesebb játékosa Gergácz Ádám (13 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) volt. Az A jelű négyes másik mai találkozóján a DEAC KA U14/A szoros első félidő után a 19 ponttal megnyert harmadik negyedére, valamint leginkább Fárbás Benjámin (19 pont, 19 pattanó, 4 szerzett labda, 37 VAL) kiváló és rendkívül hatékony játékára alapozva verte a Kelemen Attila Szabolcs (15 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda) és Pénzes Hunor (14 pont, 4 eladott labda) vezette MAFC/A-t (54-78).

A B csoportban négy mérkőzést is lejátszottak, és itt el is dőlt a továbbjutás sorsa. A Davide Emanuele Sborgi (14 pont, 9 pattanó) és Szöllősi Máté (9 pont, 7 pattanó) fémjelezte Vasas Akadémia/A a torna legelső meccsén nagy küzdelemben verte a Németh Zsolt (20 pont, 6-6 pattanó és eladott labda) és Vilics Botond Milán (10 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök gárdáját. A másik délelőtti találkozón nagyon simán diadalmaskodott a Hart Hunor (19 pont, 5 pattanó), Halász Olivér Robin (11 pont, 9 pattanó), Szopori Bence (16 pont, 6 pattanó), Tarkó Döme Milán (19 pont, 5 pattanó) és Radnóti Soma (7 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) jó játékára építő NKA Pécs/A (106-51). A Kecskeméti KA U14/A legtöbb pontot elérő játékosa Csillag Viktor Dominik (18 pont, 7 eladott labda) volt.

A két esti mérkőzés közül az elsőn a Pap Dániel (17 pont, 12 pattanó) és Szöllősi Máté (6 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda) vezette Vasas a második negyedben lépett meg a Kecskeméttől, és itt megszerzett előnyét csak tovább növelte a fordulást követően (79-48). A kecskeméti együttesben Csillag Viktor Dominik (13 pont, 4 pattanó, 7 eladott labda) mellett ezúttal Polyák Dominik János (13 pont, 4 pattanó) volt a legeredményesebb. Az utolsó mai mérkőzésen pedig érvényesült a papírforma: a házigazda NKA Pécs Hart Hunor (18 pont, 4 pattanó), Radnóti Soma (14 pont, 5 pattanó) és Adam Lo Cheikh (12 pont, 5 pattanó) vezetésével a középső két felvonásban érvényesítette erőfölényét. A mecsekaljaiak simán nyerték második összecsapásukat is a leginkább Vilics Botond Milán (9 pont) fémjelezte Körmend ellen (54-91).

A Vasas Akadémia/A és az NKA Pécs/A ezzel a két-két sikerrel tovább is jutottak az elődöntőbe - hogy hányadik helyen, az holnap, az egymás elleni találkozón dől majd el.