Fiú serdülő döntő: A Honvéd és a DEAC KA jutott még a négy közé
17
2024
2024. május 17.  |  20:59
A Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság országos "A" döntőjének második napjára került sor pénteken, befejeződött a csoportkör.

Az A csoport kezdte a napot, a Budapesti Honvéd/A pedig egy rettenetesen magabiztos győzelmet szerzett Tamkó Roland (10 pont, 8 pattanó), Pécsi Bence (15 pont, 6 pattanó), Vigh Vilmos Archibald (15 pont, 6 pattanó) és Csécsei Nándor Béla (9 pont, 6 pattanó) vezetésével a DEAC KA U14/A ellen (50-99). A hajdúságiak legeredményesebb játékosa Bősz Olivér volt (17 pont). A másik délelőtti találkozón a második negyed döntött - a Soproni SI KA SKC/A ezt a 10 percet 17 ponttal nyerte, és leginkább a Makk Milán (21 pont, 4 szerzett labda), Gergácz Ádám (17 pont, 6 pattanó), Láng Olivér (8 pont, 5 pattanó) trió játékára építve verte a két negyedet is megnyerő, egyet pedig döntetlenre hozó, Gábor Edgár (18 pont, 11 pattanó, 4 szerzett és 7 eladott labda), Marossy Ádám (14 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Száraz Gergő (10-10 pont és pattanó) vezette MAFC/A ellen (65-78).

Az első esti meccs hivatott dönteni arról, hogy a Honvéd mögött ki jut tovább csoportmásodikként az elődöntőbe. A torna eddigi talán legizgalmasabb mérkőzésén 11 ponttal nyerte az első felvonást a Fárbás Benjámin (13 pont, 14 pattanó, 4 gólpassz) és Ortutay Bendegúz (18 pont) húzta DEAC KA U14/A. A középső két negyedet összesen 13-mal hozta az Ábrahám Gergő (12 pont, 7 pattanó, 3 blokk), Gergácz Ádám (15 pont, 4 pattanó), Stefanics László (10 pont, 15 pattanó, 5 eladott labda) és Makk Milán (14 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte Soproni SI KA SKC/A, ám volt még fordulat a meccsben. A záró 10 percben a DEAC 73-70-es soproni vezetés után bemutatott egy 15-2-es szakaszt, ezzel eldöntötte a maga javára az összecsapást (79-86), és tovább is jutott az elődöntőbe.

A nap utolsó találkozóján a Budapesti Honvéd SE/A a Jánosi Roland (16 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Csécsei Nándor Béla (15 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Révész-Veres Albert (13 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) hármas vezetésével a második negyedben ellépett a MAFC/A-tól, és ezzel győzött is. A MAFC leginkább Kelemen Attila Szabolcs (17 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda, 7 eladott labda), Marossy Ádám (15 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Gábor Edgár (11 pont, 6 pattanó) révén a második félidőt megnyerte, és ezen a meccsen sem kapott ki sokkal (76-62).

A B csoportban az AKMÉ Körmendi Törpördögök a 7 ponttal megnyert első 10 perc után 31-4-re hozták a második játékrészt, így a Vilics Botond Milán (12 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz) vezette gárda nagyobb izgalmak nélkül verte a második félidőben nagyot harcoló, és veresége mértékén kozmetikázó Kecskeméti KA U14/A-t. A kecskemétiek legjobbja Fogl Noel volt (13-13 pont és pattanó). A "csoportdöntőn" a kvartett első helye volt a tét. Ezt a találkozót aztán elég simán megnyerte a Halász Robin (18 pont, 14 pattanó, 33 VAL) és Hart Hunor (14 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) fémjelezte NKA Pécs/A a Vasas Akadémia/A ellen (91-66) - a pasarétieknél egyedül Szöllősi Máté érte el a 10 pontot.