2021/22 - Második magabiztos győzelmét szerezte meg a Vasas Akadémia
19
2022
2022. május 19.  |  19:00

A mérkőzés 4-0-ás kecskeméti előnnyel kezdődött. A Vasas együttese végül 6-6-nál tudott egyenlíteni Kádár Orsolya találatával. Ezután időkérés következett. A taktikai szünetet követően a hazai színekben játszó Vasas Akadémia/A át is vette a vezetést, mert előnyt egészen 18-ig növelt. Ezzel a különbség átlépte a 10 pontot. Skocovski Igor vezetőedző tanítványai viszont ezután sem engedtek szorításukon – a negyed végül 22-11-el zárult.

A második felvonás során is tovább folytatódott a pesti magabiztos játék, 30-12-nél a differencia kis híján 20 pontra nőtt. Végül Kádár Orsolya büntetői jelentették az áttörést, az állás 32-12-re változott. A játékrész feléig csupán egy további kosár született – a kijelző 32-14-et mutatott. Ezt követően azonban a Kecskemét csapata lépett fel magabiztosabban, és sorozatban 5 pontot szereztek (32-17). Ellenfelüket azonban továbbra sem tudták utolérni, a félidő így végül 43-21-el végződött a Vasas Akadémia javára. A mezőny ekkori legeledényesebbje szintén az ő csapatukból került ki – Ulrich Zoé Kata 10 dobott pontig jutott.

A második félidő az eddigiekhez képest csendesebben indult, több, mint három percig nem született további találat. Végül Van Rijs Dóra Ágnes volt sikeres sorozatban kétszer is a Vasasból (47-21). Kádár Orsolya találatával már 6-0-nál járt a fővárosi együttes. A negyed feléhez érkezve majdnem 30 pont volt az előnyük, az eredményjelző pedig 52-23-at mutatott. A hátralévő időben magasabb fokozatba kapcsolt a Vasas. Ennek köszönhetően egy újabb magabiztos játékrészt tudtak zárni, a mérkőzés záró szakasz pedig 60-26-ról kezdődhetett. A Kecskemétnek 10 perc állt rendelkezésére, hogy ledolgozza a 34 pontos hátrányát. Az utolsó negyedet is ennek megfelelően kezdte. 3-7-el indított, viszont ez sem tudta jelentősen megzavarni a pestiek játékát. Skocovski Igor vezetőedző együttese stabilan tartotta a 30 pontos különbséget, amit a mérkőzés végére továbbnövelt. A találkozót végül 81-45-re a Vasas Akadémia/A nyerte.

VASAS AKADÉMIA/A - KECSKEMÉTI KC/A 81-45 (22-11, 21-10, 17-5, 21-19)