2018/2019 - Zalakerámia ZTE KK - PVSK Nemzeti Akadémia 80-52
27
2019
2019. május 27.  |  14:19
A 11 órától rendezett találkozón mindkét csapatnak győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy esélye maradjon az A csoport még továbbjutást érő, második helyére. A zalaiak játékosa, Szalay Domonkos egyszemélyes show-t csinált az első negyedből, csapata 23 pontjából 15-öt vállalt magára, így ők jutottak előnyhöz az első tíz percet követően. (23-14)

A ZTE második ötöse is jól kezdett, 9-2-es futásukkal 32-16-ra alakították az eredményt. A pécsi felzárkózást Hőgye Patrik próbálta megkezdeni, de nem lelt társra, így maradt tíz pont körüli differencia.

A harmadik negyedben Szalay ott folytatta, ahol abbahagyta, mindkét palánk alatt korlátlan úrnak bizonyult, de a PVSK is jelesen küzdött a meccsben maradásért, ez a játékrész 15-15-ös döntetlennel zárult.

A végjátékra elfogytak a fekete mezesek, ráadásul eddigi pontfelelősük, Hőgye is kipontozódott. A zalaiak 25-8-ra nyerték az utolsó felvonást. Az i-re a pontot a 29 pontig és 25 lepattanóig (!) jutó Szalay Domonkos tette fel, aki egy lerohanást követően zsákolni tudott, ami abszolút ritkaságnak számít a korosztályban. A Zalaegerszeg győzelmével továbbra is esélyes az elődőntőre, igaz, ehhez az ideáig hibátlan Vasas Akadémiát kellene legyőzniük délután.