2018/2019 - Bajai NKK – Széchenyi KA 70-80
09
2019
2019. május 9.  |  17:40
Nagy tempóban indult a találkozó, felváltva dobálták a kosarakat, és fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játékrész közepén inkább Baja akarata érvényesült, így hat pontos előnyre tett szert (16-10). A győriek viszont perceken belül eltüntették a különbséget, majd megfordították az állást (20-22).

A második negyed elején Renkus büntetőinek köszönhetően hamar 22-22-re módosult az eredmény, majd Szabó Dóra kosarával máris újra a Baja vezetett. Egyenlő erők küzdelmének lehetettek szemtanúi a kilátogató nézők. A különbséget a folytatásban Tamás Gréta jelentette, akivel nem bírtak a Széchenyi KA játékosai, a Baja tehetsége 16 ponttal zárta az első 20 percet (41-32).

A nagyszünet utáni gólcsendet Geleta középtávolija törte meg, amire hamar megérkezett a bajai válasz a túloldalon. A harmadik etap eleinte lassan csordogált, majd a Győr ismét elkezdett felzárkózni, és a 27 percben már csak 2 volt közte (43-41). Ezt követően mindkét gyűrűt megdolgozták az együttesek, de végül a Baja várhatta 4 pontos előnnyel a zárónegyedet (55-51).

Az utolsó 10 percet Varga Laura hármasa nyitotta, majd Ferenczi kosarával már a Széchenyi KA vezetett (55-56). Innentől kezdve pedig nem volt megállás, potyogtak a győri pontok, és 34 perc játék után 7-tel mentek Geletáék (57-64). A hajrában már nem történt változás, sőt, tovább növelte előnyét a Győr, és 80-70-re megnyerte első csoportmeccsét.

Csányi Tamás (Bajai NKK): Az első félidő magabiztos vezetése után a harmadik negyedben a saját hibáinkból visszahoztuk a Győrt a mérkőzésbe. Az utolsó percekben dekoncentrálttá váltunk, amit az ellenfél okos játékkal kihasznált és javára fordította a mérkőzést. Gratulálok a Győrnek a győzelemhez!

Tullner Krisztián (Széchenyi KA): Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Baja ellen, gratulálok nekik! A második negyedben nem tudtunk mit kezdeni a zónavédekezéssel. A második félidőben sikerült betalálnunk, és ez volt a kulcs. Emellett a védekezésünk is feljavult. Gratulálok a csapatomnak, nagyot játszottak ismét!