2018/2019 - Csata DSE – DVTK Akadémia 71-54
09
2019
2019. május 9.  |  16:25
Villámrajtot vett a Csata, amely néhány másodperc elteltével máris elsüllyesztette első kosarát Farkas Szonjának köszönhetően. Majd pontszegény percek következtek. Ráadásul egészen a 4. perc elejéig csak a fővárosiak találtak be, de ekkor Simon Virág büntetője megtörte a miskolci gólcsendet (6-1). Úgy tűnt, hogy a Csata akár egy nagyobb előnyre is szert tehet az első tíz percben, de a diósgyőri lányok is magukra találtak, és a játékrész végére felzárkóztak négy pontra (15-11).

A második negyedet is Krasovecék kezdték jobban, s hamar 10 fölé nőtt a különbség (23-11). Nagyon jól kosárlabdázott a címvédő, s szoros védekezésével megfojtotta a diósgyőri akciókat. Próbálkoztak, küzdöttek a DVTK játékosai, de végül 20 pontos hátránnyal vonulhattak a nagyszünetre (41-21).

A félidőt követően a budapestiek visszavettek a tempóból, s kiegyensúlyozottabbá vált a játék, a 27 percben már csak 11 pont volt a differencia (45-34). Nagyot harcolt Tóth Viktor együttese, és Oláh Fruzsina dudaszós hármas jelezte, hogy nem adják fel a mérkőzést.

Az utolsó etapra 52-41-es Csata előnnyel fordultak a csapatok, majd hamar 43-ra nőtt a miskolci pontok száma, így izgalmas hajrára volt kilátás. Közelebb viszont már nem engedték magukhoz ellenfelüket Tursics Sándor tanítványai, ismét rákapcsoltak, és 71-54-re megnyerték a mérkőzést.

Tursics Sándor (Csata DSE): Tipikus torna első mérkőzés, rengeteg hibával.

Tóth Viktor (DVTK Akadémia): Úgy gondolom, nagyon jól helyt álltunk egy bajnokaspiráns Csata ellen, remélem, ezt a lendületet tovább tudjuk vinni a folytatásban.