NB I B: SMAFC-bravúr Baján
05
2018
2018. június 5.  |  10:05
Befejeződtek a küzdelmek az NB I B-ben. A múlt hét végén helyosztókat játszottak a zöld csoportban. Az 5. helyet bajai bravúrgyőzelmével a SMAFC szerezte meg.

Az 5. helyért

Bajai Bácska FKE - SMAFC 97-98

Nem a védekezésről szólt a kosarakban gazdag, végig szoros összecsapás, amelyre 5 pontos előnnyel érkeztek a soproniak, akiknél a Baján rendezett visszavágón a Czukor Bence (24/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Rátvay Tamás (23/9 pont, 7 lepattanó), Berneczei László (14 pont, 8 lepattanó), Kovács Benedek (14 pont, 7 lepttanó) és Rátvay Balázs (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) összetételű kezdő ötös minden tagja eredményesen játszott. Az elsősorban a Pongó Martin (28/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Milos Vukicsevics (28 pont, 12 lepattanó 5 gólpassz) kettős ponterősségére építő Baja - Kovács Barnabás (14/12 pont) is 10 fölé jutott - előtt az utolsó percben csillant fel a párharc megnyerésének a lehetősége, amikor egy triplával 3 pontos előnyhöz jutott. A végén azonban a soproniak újítani tudtak, megnyerték a mérkőzést és ezzel együtt a párharcot is.

A párharc győztese: a SMAFC kettős győzelemmel.

A 7. helyért

MAFC II - SKC-Sportiskola 77-74

Félidőben még 4 ponttal vezettek, a záró etap elején pedig 7 pontos előnyt szerezve összesítésben jobban álltak a Kántor Olivér (14/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Buzsáki Bence (13/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Werner Viktor (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Polgárdy Ádám (10 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz 3 eladott labda) eredményességére, valamint Bagó Martin (9 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) mezőnymunkájára építő, ám saját pályájukon az első meccsen 5 pontos hátrányba kerülő soproni fiatalok. A negyedik negyed közepén azonban a MAFC második csapata a megszokott Bordács Soma (26 pont, 15 lepattanó)-Katona Bence (20/3 pont - 25 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz)-Peringer Balázs (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó) trió vezérletével, Siklós Olivér (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) hasznos játékával "alátámasztva", egy 14-3-as rohamot bemutatva fordított, és a mérkőzéssel együtt a párharcot is megnyerte.

A párharc győztese: a MAFC II kettős győzelemmel.

A 11. helyért

Motax-Pápai KC - Falco KC U23 74-69

A párharc döntő meccsének első félidejében Horváth Attila (17/6 pont), Keller Vidor (14 pont, 8 lepattanó) és Horváth Gergely (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével 11 pontos előnyt szereztek a pápaiak. Télfélcsere után nagyon összekapták magukat a legjobbjaikat ezúttal is nélkülöző szombatheli fiatalok, akik a Körmendi Bence (25/9 pont, 4 lepattanó)-Németh Bence (25/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) duó ponterős játékára építve a harmadik negyed végére 1 pontra feljöttek. Fordítaniuk azonban nem sikerült a záró etapban, így a Pápa győzelmével a párharcot is megnyerte.

A párharc végeredménye: 2-1 a Pápa javára.