NB I B: A piros csoportban szombatra maradt a döntés
31
2018
2018. május 31.  |  12:05
Bár szünetben még 4 pontos hátrányban volt, a második félidőben rákényszerítve akaratát a Tehetséges Fiatalok együttesére egyenlített a Vasas az NB I B piros csoportjának döntőjében - szombaton dől el a bajnoki cím sorsa. Az Oroszlány a nagyot hajrázó Veszprém otthonában is nyert, így megszerezte a bronzérmet. A zöld csoport döntőjének második meccsén a sokáig magabiztosan vezető BKG-Príma SE a záró szakaszban hullámvölgybe került Budafokon, a hazaiak fordítottak, de a végén újítani tudott, s nyert a szigetszentmilkósi gárda, amely így hibátlan mérleggel, veretlenül nyerte a zöld csoportot.

Döntő

Vasas Akadémia - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 69-61

Egyenlítést jelentő Vasas-győzelmet hozott a döntő második mérkőzése. A kiegyenlített első etapot követően a másodikat 10-2-vel kezdve 9 ponttal megugrott a Beák Gábor (14/9 pont, 3 lepattanó), Stefan Filipovics (14 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda), Buzás Bence (13/9 pont, 6 lepattanó) és Kerkai Ákos (12/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményes játékára építő TFBP. Ezt követően azonban rendezte sorait a Vasas, amelynél - ellentétben a Tehetséges Fiatalokkal - volt egy extra egyéni teljesítmény Boros Márktól (27/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), akinek a vezérletével, "visszaadva" a negyedet kezdő 10-2-t, 1 pontra feljött a Vasas. A félidő végén 4 ponttal "ment" az első meccset megnyerő TFBP, amely egy félidőre volt a bajnokság megnyerésétől.

A második félidő ráadásul egy Filipovics duplával kezdődött, ezt követően azonban a Vasas a lendületben maradó Boros vezérletével egy 10-0-s "részhajrával" átvette a vezetést. A TFBP pillanatai következtek, Buzás triplája egy 7-0-s "vendég" rohamnak ágyazott meg, de a szakasz végén a Vasas is "futott" egy 7-0-t, s 4 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben már nem adta ki a vezetést a kezéből a pasaréti alakulat, amelyben Boros legfőbb "szárnysegédjei" Katona Róbert (9/3 pont) és Andrássy Géza (8/3 pont, 6 lepattanó) voltak. A negyedik negyed közepén 13 ponttal vezettek Faragó Péter tanítványai. Innen még egy 10-2-vel 5 pontra feljött Merim Mehmedovic legénysége, de a végén 4 büntetőből hármat értékesítve győzött, s egyenlített a Vasas. Döntés szombaton!

A párharc állása 1-1.

A 3. helyért

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - OSE Lions 79-81

A kiegyenlített első etapot követően a két középső negyedet irányító Oroszlány elsősorban Zsíros Péter (19/3 pont, 11 lepattanó), Kovács Gábor (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Illés Máté (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda), valamint Kiss Kornél (10/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából 13 pontos előnyt szerzett a záró 10 perc előtt. A meccs vége előtt 2 és fél perccel is még 10 ponttal járt a hazaiak előtt az Oroszlány. A Kovács Soma (18/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Bodó Balázs (16 pont, 3 gólpassz)-Nebojsa Pavlovic (16 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Körtélyesi Gergely (13 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette Veszprém hatalmas hajrát vágott ki, s egy 10-2-es rohammal felzárkózott 2 pontra, sőt volt lehetősége fordítani is, de a tripla célt tévesztett, így az Oroszlány a meccset és a bronzcsatát is megnyerte.

A párharc végeredménye: 2-0 az OSE Lions javára

Döntő

Ford Ivanics-Budafok - BKG-Príma SE 82-86

A Budafok 7-0-s repülőrajttal kezdett az első összecsapás 30 pontos sikere után kissé tompán indító szigetszentmiklósiak ellen. Az első negyed második felében egy 11-0-lal fordított a Nagy Botond (21/12 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9 gólpassz)-Ruszlan Kakunov (15/9 pont, 7 lepattanó)-Nagy Benedek (15/6 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 7 gólpassz)-Halász Ákos (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) kvartett vezette BKG, amely ettől kezdve a harmadik negyed végéig kézben tartotta a találkozót. A hazaiakat Varga Dániel (25 pont, 7 lepattanó) és Wehner Zoltán (13 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) próbálta versenyben tartani.

A harmadik negyed hajrájában a vendégek talán legrutinosabb játékosa, Tanács Attila két technikaival kivált a játékból. Ez a záró etapra alaposan megzavarta az addig magabiztos, a harmadik negyed után 74-57-re vezető vendégeket, hazai oldalon viszont elkapta a fonalat, s elkezdte szórni a triplákat Tursics Krisztián (19/15 pont, 3-3 kepattanó és gólpassz). Két és fél percel a befejezés előtt átvette a vezetést a 25-6-os bő 7 percet "repesztő" Budafok, de a végjátékban volt erejük újítani a vendégeknek, akik egy 6-0-lal nemcsak a meccset, hanem a finálét is lezárták, makulátlan mérleggel, veretlenül nyerve a zöld csoportot.

A párharc végeredménye: 2-0 a BKG-Príma SE javára

Bronzmeccs

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Salgótarjáni KSE 66-61

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen egyenlítettek a borsodiak, akik Kiss Balázs (14 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Szabó Norbert (13/3 pont, 3 lepattanó) és Endrész Tamás (10 pont) eredményességére építve a szünetben 4 ponttal vezettek. Térfélcsere után erősített, s a harmadik negyed elején hamar fordított a Csapai Péter (14 pont, 3 lepattanó)-Sonyák Béla (11/9 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Angelo Rackley (11 pont, 4 lepattnó, 3 eladott labda) hármas "húzta" Salgótarján. A záró etap előtt döntetlenre álltak a felek, annak közepén pedig 2 ponttal a vendégek vezettek. Ezt követően azonban 3 akciót is triplával fejeztek be a hazaiak, akik e 9-0-lal a maguk javára fordították a találkozót - a bronzcsata csütörtökön Salgótarjánban dől el.

A párharc állása: 1-1