Ez történt az elmúlt szezonban...
11
2016
2016. május 11.  |  10:38
A Döntő mérkőzésen jól kezdett a Vasas, de hamar felzárkózott a Csata, 8-9-nél pedig a vezetést is átvette. Aho Martina duplájával ismét 14-11-re ismét a Vasas vezetett, de a kiegyenlített negyed vége 18-18 lett. A második negyed elejét a Csata kapta el jobban, Zelenák középtávolijával pedig már 19-26-ra vezetett a Tursics-csapat. A 15. percben Barhács góljával a 10 pontos határt is átlépte a Csata (19-30), és bár Pusztai 7 pontosra csökkentette a távolságot (23-30), ennél beljebb nem tudott kerülni a Vasas, 29-38-as Csata-előnnyel zárult az első félidő. A harmadik negyedben végleg eldőlt a mérkőzés: Dúl középtávoliján és Pusztai tripláján kívül nem talált pontot a Vasas, a csata pedig 18 pontos vezetést szerzett (34-52). A Csata DSE az egész tornán nem talált legyőzőre, a döntőt végül 42-67-re nyerték a végig kiegyensúlyozottan teljesítő Lelikék.