Férfi NB I. A-csoport: egy mérkőzés maradt vasárnapra
18
2016
2016. április 18.  |  06:22

Nem volt esélye a Sopronnak a PVSK ellen

A Falco tegnapi vereségével biztossá vált, hogy a hatodik pozíciót már nem tudja elvenni a soproniaktól senki. Ennek tudatában az SKC nem tudott felpörögni vasárnap este a Pécs elleni idegenbeli mérkőzésére. Az első percektől fogva a PVSK kontrollálta a meccset, a soproniak bent ragadtak az öltözőben, már az első negyedben tizenhét pontra rúgott a hazai csapat előnye (26-11, 10. perc). A két alakulat között a differencia csak még tovább nőtt a folytatásban, a záró negyed második felében már nem vette komolyan a mérkőzést a Sabáli-legénység, hiszen a találkozó sorsa már jóval korábban eldőlt. Teljesen megérdemelt baranyai győzelem született, ezzel Csirke Ferenc együttesének még megmaradt matematikai előnye a nyolcba jutásra.

7. FORDULÓ, KÖZÉPHÁZ

PVSK-PANNONPOWER-SOPRON KC 85-66 (26-11, 19-25, 21-17, 19-13)

Pécs, 1000 néző. V: Benczur, Minár, Radnóti

PVSK: NELSON 5, WALKER 20/6, Antóni 2, BUDIMIR 18/6, HORTI 20. Cs: Bíró 12/6, Harazin 6, Demeter 2, Czukor, Kővágó-Laska, Popgyákunik. Edző: Csirke Ferenc

SOPRON: Laroche 7, TIGGS 15/6, Takács N., Dénes 10/6, Taylor 5. Cs: Ruják A. 8/6, Bavcic 4, BÁN 12/6, Rancic, Molnár M. 4, Kántor, Élő 1. Edző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-0. 6. p.: 14-4. 13. p.: 33-14. 17. p.: 36-25. 23. p.: 51-41. 26. p.: 57-43. 33. p.: 72-53. 37. p.: 79-58